Premier League: Leeds lepsze na St. Mary's Stadium
IMP1 / Flickr

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 18.05.2021, 20:58

Southampton przegrało 0:2 z Leeds w przedostatniej kolejce Premier League. Zwycięskie bramki zdobyli Patrick Bamford i Tyler Roberts. Pawie awansowały na ósmą pozycję w tabeli.

Pierwsze pięć minut zdecydowanie należało do gospodarzy. Bohaterem początku rywalizacji był Kiko Casilla, co najlepiej świadczy o dominacji Świętych. Hiszpan dwukrotnie świetnie interweniował w niebezpiecznych sytuacjach. Najpierw obronił strzał z głowy Che Adamsa, a następnie powstrzymał kontratak finalizowany nieskutecznie przez Nathana Tella.

Leeds nie potrafiło poskromić chaosu w swojej grze. Drużyna Marcelo Bielsy miała problemy z utrzymaniem się przy piłce, ponieważ przeciwnicy wywierali znakomity pressing. Głównym mankamentem był brak spokoju w środkowej strefie boiska. Pawie uderzyły na bramkę Alexa McCarthy'ego po raz pierwszy dopiero w 19. minucie, jednak próba Luke'a Aylinga nie mogła zaskoczyć doświadczonego bramkarza. Kilka minut później swojego szczęścia, z tym samym skutkiem, próbował Stuart Dallas.

Na początku drugiej połowy cały czas pachniało bramką dla Southampton. James Ward-Prowse stanął przed szansą na pokonanie bramkarza ze stałego fragmentu gry. Tym razem Anglik nie wykorzystał swojej firmowej broni, choć nie brakowało wiele - piłka obiła spojenie. Po kolejnej inicjatywie gospodarzy piłkarze Leeds w końcu otrząsnęli się z ofensywnego marazmu. Stuart Dallas i Patrick Bamford zmusili Alexa McCarthy'ego do interwencji.

Spotkanie na St. Mary's Stadium stało się bardziej otwarte. Jednostronny przebieg gry zamienił się w wymianę ciosów. Nieskuteczność zawodników Ralpha Hasenhuttla zemściła się w 73. minucie. Rodrigo, który był dosyć niewidoczny, posłał wyśmienite podanie do Patricka Bamforda. Najlepszy strzelec Leeds popisał się efektownym finiszem, umieszczając piłkę w siatce z ostrego konta, między nogami bramkarza. Anglik wpisał się na listę strzelców po raz 16 w bieżącym sezonie Premier League. W doliczonym czasie gry Tyler Roberts ostatecznie zabił nadzieje Świętych na zdobycie jakichkolwiek punktów.

Southampton - Leeds 0:2 (0:0)

Bramki: 73' Bamford, 90+5' Tyler Roberts

Southampton: McCarthy - Salisu, Vestergaard, Stephens, Walker-Peters - Djenepo, Armstrong, Ward-Prowse, Walcott (79' Diallo) - Tella, Adams (46' Ings)

Leeds: Casilla - Cooper, Llorente (46' Berardi), Ayling - Alioski, Philips (46' Struijk), Dallas - Harrison, Rodrigo (79' Rodrigo), Raphinha - Bamford

Żółte kartki: 34' Phillips, 56' Dallas, 67' Struijk

Sędzia: Peter Bankes