Durango - Durango Emakumeen Saria: czwarte miejsce Niewiadomej

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 18.05.2021, 20:40

Katarzyna Niewiadoma  (Canyon SRAM Racing) zajęła czwarte miejsce w Durango - Durango Emakumeen Saria. W całej rywalizacji triumfowała Anna van der Breggen (SD Worx).

Trasa wyścigu mierzyła 155.7 kilometra i przez ponad połowę dystansu prowadziła na pagórkowatych rundach wokół Durando. W drugiej części rywalizacji zawodniczki musiały za to pokonać dwukrotnie podjazd pod Goiura Gaina (6.1 km, 4.4%). Na starcie wyścigu stanęły cztery Polki. Były to: Katarzyna Niewiadoma, Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Marta Jaskulska (Liv Racing) oraz Małgorzata Jasińska (Women Cycling Team).

W pierwszej części wyścigu bardzo dobrze spisała się Marta Lach, która wygrała cztery lotne premie, dzięki czemu wygrała klasyfikację punktową. Za to walka o końcowy triumf rozpoczęła się 20 kilometrów przed metą, gdy uformowała się czteroosobowa ucieczka, w której skład wchodziły: Pauliena Roijakkers (Liv Racing), Amanda Spratt (Team BikeExchange), Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo). Później na samotny atak z tej grupy zdecydowała się Ludwig, ale została doścignięta podczas ostatniego podjazdu przez Annę van der Breggen (SD Worx) oraz Annemiek van Vleuten (Movistar), które uciekły Dunce na piętnaście sekund. Jednak Ludwig się nie poddała i dogoniła Holenderki na ostatnim kilometrze, ale nie starczyło już jej sił na finisz. Ostatecznie w holenderskim pojedynku zwyciężyła Anna van der Breggen. Na czwartej pozycji, samotnie dojechała Katarzyna Niewiadoma. Marta Jaskulska zakończyła wyścig na 21. miejscu, Marta Lach była 59., a Małgorzata Jasińska uplasowała się na 78. lokacie.