Premier League: cudowny gol Cavaniego nie pomógł Manchesterowi wygrać  z "Wieśniakami"
Sean MacEntee/Flickr/CC BY 2.0

Premier League: cudowny gol Cavaniego nie pomógł Manchesterowi wygrać z "Wieśniakami"

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 18.05.2021, 20:55

Spotkanie 37. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Manchesterem United FC a Fulham FC zakończyło się remisem. Po trafieniu Cavaniego dla „Czerwonych Diabłów” i golu Bryana dla londyńczyków padł wynik 1:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Czerwone Diabły” znajdowały się na drugiej lokacie z 70 punktami na koncie. Zawodnicy „Wieśniaków” byli zaś na osiemnastej pozycji z dorobkiem 27 „oczek” i są już pewni spadku. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Manchester triumfował 2:1 i również w rewanżu wydawał się być zdecydowanym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera zabrakło Daniela Jamesa, Phila Jonesa, Anthony’ego Martiala, czy Harry’ego Maguire’a. Scott Parker nie mógł za to wystawić do rywalizacji Toma Cairneya, Terence’a Kongolo, Alfiego Mawsona oraz Antonee’a Robinsona.

Już od samego początku meczu to gospodarze mieli inicjatywę, co potwierdzili zdobyczą bramkową w 15. minucie. David de Gea popisał się świetnym podaniem, Bruno Fernandes sprytnie przepuścił futbolówkę, a Edinson Cavani cudownym lobem prawie z koła środkowego pokonał golkipera londyńczyków. Kolejne minuty to dalsza przewaga Manchesteru, chociaż pod koniec połowy Fabio Carvalho był bliski doprowadzenia do wyrównania, jednak de Gea był na posterunku i przejął piłkę.

Drugie 45 minut rozpoczęło się również od dominacji gospodarzy, ale z upływem kolejnych minut Fulham coraz bardziej dochodziło do głosu. Nagroda za ich starania przyszła w 76. minucie, kiedy to Joe Bryan zdobył wyrównujące trafienie. Anglik strzałem głową wykończył naprawdę ładną akcję „Wieśniaków”. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic szczególnego i ostatecznie padł remis 1:1.

Wynik ten spowodował, że „Czerwone Diabły” nie zapewniły sobie jeszcze wicemistrzostwo Anglii i muszą na to czekać co najmniej do wieczornego starcia Chelsea-Leicester.

Manchester United FC – Fulham FC 1:1 (1:0)

Bramki: 15’ Cavani – 76’ Bryan

Manchester: de Gea – Shaw, Tuanzebe, Lindelof, Wan-Bissaka – Fred, McTominay (63’ Rashford) – Pogba, Fernandes, Greenwood (83’ Diallo) – Cavani (88’ van de Beek)

Fulham: Areola – Bryan, Ream, Adarabioyo – Reed (32’ Andersen), Lemina, Reid, Carvalho (63’ Loftus-Cheek) – Zambo, Lookman (89’ Tete) - Cavaleiro

Żółte kartki: 18’ Fernandes, 90’ Shaw – 51’ Lemina, 87’ Lookman, 90+3’ Areola

Sędzia: Lee Mason