NHL: udany rewanż Penguins, Lightning z drugą wygraną

• Data publikacji: 19.05.2021, 08:55

Za nami kolejna seria spotkań fazy play-off ligi NHL. Hokeiści Pittsburgh Penguins podejmowali na własnym lodowisku New York Islanders, chcąc zrewanżować się za porażkę w pierwszym meczu. Panthers zmierzyli się z Lightning, a Golden Knights doprowadzili do remisu w serii meczów przeciw Wild.

Mecz w PPG Paints Arena zaciekawił kibiców od pierwszych minut, ponieważ już po czterech minutach gospodarze objęli prowadzenie po pięknej, indywidualnej akcji Bryana Rusta, który precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Islanders. W 14. minucie było już 2:0, a do siatki Semyona Varlamova z najbliższej odległości trafił były zawodnik Los Angeles Kings, Jeff Carter.

W drugiej odsłonie to Islanders odpowiedzieli, a Tristan Jarry skapitulował po strzale Josha Bailey’a. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie, a Penguins doprowadzili do remisu w serii meczów (1:1).

Pittsburgh Penguins – New York Islanders 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Drugie zwycięstwo w derbowym starciu odnotowali hokeiści Tampa Bay Lightning, pokonując Florida Panthers. Broniący tytułu Lightning już w pierwszej tercji zdobyli dwie bramki, a pierwszy na listę strzelców wpisał się w 5. minucie Steven Stamkos. Drugi gol padł w 15. minucie, a do protokołu meczowego dopisał się Czech, Ondrej Palat.

Gospodarzom udało się zdobyć bramkę kontaktową dopiero w drugiej tercji za sprawą Masona Marchmenta, ale Błyskawice odpowiedziały golem Yanniego Gourde’a w trzeciej tercji, co ostatecznie przypieczętowało wynik spotkania i serii, w której Lightning prowadzą 2:0.

Florida Panthers –  Tampa Bay Lightning 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Po porażce w pierwszym meczu Vegas Golden Knights mieli nadzieję na wyrównanie stanu rywalizacji przeciwko Minnesota Wild. Pierwsza tercja upłynęła bez bramek, a druga nie rozpoczęła się po myśli Vegas, bo w 13. minucie goście objęli prowadzenie, a Marca Andre Fleury’ego pokonał Mathew Dumba.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania bardzo szybko – już po kilkudziesięciu sekundach na tablicy wyników widniał remis po bramce Jonathana Marchessaulta, a gola tuż przed przerwą dołożył Alex Tuch, zapewniając Vegas prowadzenie. W ostatniej odsłonie, na minutę przed końcem meczu drugą bramkę zdobył Tuch, i finalnie Rycerze doprowadzili do remisu w serii (1:1).

Vegas Golden Knights – Minnesota Wild 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)