Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia zwycięża w Gdyni

• Data publikacji: 29.07.2018, 19:55

Na Stadionie Miejskim w Gdynii miejscowa Arka mierzyła się z Jagiellonią. Był to mecz walki, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem gości 2:0.

Początek spotkania lepiej wyglądał w wykonaniu gospodarzy. Na bramkę Jagiellonii uderzali Bogdanow, Kolew oraz Marciniak, jednak ich próby były skutecznie blokowane. Gdynianie zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, jednak ich rywale dobrze się bronili. Po dwóch kwadransach gry podopieczni Mamrota zaczęli się również pokazywać w ofensywie. W 36. minucie bardzo ładnym strzałem z woleja zza pola karnego popisał się Świderski, który tym samym otworzył wynik spotkania. Gdynianie mogli wyrównać już po chwili, ale strzał Maricia znakomicie wybronił Kelemen. Końcowe minuty to ataki z obydwu stron, ale skuteczność była już zdecydowanie mniejsza.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej. To Arkowcy częściej znajdowali się przy piłce oraz kreowali grę, ale brakowało konkretów. Gdynianie za swoją nieskuteczność zostali skarceni. Wicemistrzowie Polski w 67. minucie przeprowadzili zabójczy kontratak. Po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Świderski, którego celnym podaniem obsłużył Pospisil. Dziesięć minut później mogło być już po meczu. Dobrą okazję strzelecką miał Bezjak, ale jego strzał głową okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później ten sam zawodnik znalazł się w pojedynku sam na sam ze Steinborsem, ale przegrał to starcie. Arbiter doliczył do drugiej połowy aż sześć minut, ale żadna z drużyn nie stworzyła sobie już w tym czasie żadnej okazji. W ostatniej minucie Kolew wpakował co prawda piłkę do bramki rywali, ale znajdował się na ofsajdzie.

W następnej kolejce Arka zmierzy się na wyjeździe z Cracovią, z kolei Jagiellonia podejmie w Białymstoku Wisłę Kraków.