Fortuna 1 Liga: Termalica znowu traci punkty

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.05.2021, 21:15

Zaległe spotkanie 25. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Bruk-Bet Termalicą Nieciecza a Chrobrym Głogów zakończyło się remisem. Po mimo wszystko dość ciekawym meczu padł wynik 0:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Słonie” znajdowały się na pierwszej lokacie z 60 punktami na koncie i pewnie zmierzają po awans do PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy „ChG” byli zaś na dziewiątej pozycji z dorobkiem 42 „oczek. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Termalica triumfowała 2:0 i również w rewanżu wydawała się być zdecydowanym faworytem.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

W pierwszej połowie mieliśmy sporo ciekawej gry i rywalizacji akcja za akcję. Blisko gola dla gospodarzyli byli Wiktor Biedrzycki i Martin Zeman, z kolei dla gości bardzo blisko szczęścia był Mikołaj Lebedyński.

Drugie 45 minut już od samego początku to zdecydowana przewaga „Słoni”. Wychodzili oni co chwilę z nową akcją, lecz albo to oni uderzali nieskutecznie, albo bardzo dobrze dysponowany w tym meczu Rafał Leszczyński był na posterunku. Bardzo blisko trafieni byli m.in.: Marcin Wasielewski, Patryk Czarnowski, czy Roman Gergel. Ostatecznie jednak w Niecieczy padł wynik 0:0.

Wynik ten spowodował, że Termalica dalej pewnie przoduje w tabeli i ma nad drugim i trzecim zespołem już pięć punktów przewagi. Chrobry z kolei pozostał na dotychczasowej pozycji w tabeli.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Chrobry Głogów 0:0

Termalica: Loska – Grabowski, Biedrzycki, Putivtsev, Wasielewski – Stefanik, Zeman (69’ Czarnowski), Wlazło – Żyra (83’ Bonecki), Radwański – Gergel (83’ Śpiewak)

Chrobry: Leszczyński – Stolc, Bougaidis, Praznovsky, Niski – Mandrysz, Kolenc (72’ Cywka) – Piła (59’ Bryła (72’ Iłków-Gołąb)), Banaszewski (66’ Machaj), Ziemann - Lebedyński

Żółte kartki: 68’ Wasielewski, 90+5’ Wlazło – 3’ Bougaidis

Sędzia: Konrad Kiełczewski