Fortuna 1 Liga: Miedź wygrywa i jest coraz bliżej strefy barażowej

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.05.2021, 21:58

Zaległe spotkanie 26. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Puszczą Niepołomice a Miedzią Legnica zakończyło się zwycięstwem gości. Po bramce Bednarskiego triumfowali oni 1:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość podobnie. Przed tym meczem „Żubry” znajdowały się na trzynastej lokacie z 34 punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na ósmej pozycji z dorobkiem 43 „oczek”. Mecz ten był więc bardzo istotny dla obu zespołów w kontekście ich walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie

padł remis 1:1 i w rewanżu również ciężko było o wskazanie faworyta.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

W pierwszej części gry nie działo się zbyt dużo. Miedź miała delikatną przewagę, jednak nie potrafiła przekuć jej w żadną zdobycz bramkową.

Od samego początku drugich 45 minut legniczanie dalej przeważali, tylko po zmianie stron widać było, że ruszyli do przodu zdecydowanie mocniej i chcieli jak najszybciej wyjść na prowadzenie. W końcu w 69. minucie Michał Bednarski zdobył gola wbijając futbolówkę z dość trudnej pozycji. Czternaście minut później Bednarski miał genialną okazję na zdobycie drugiej bramki, ale fatalnie uderzył z „jedenastki” i Mateusz Górski bez problemów wyłapał ten strzał. W końcówce Puszcza mocniej przycisnęła rywali, jednak nie dała rady zdobyć wyrównującej bramki i ostatecznie to Miedź triumfowała 1:0.

Wynik ten spowodował, że Miedź zbliżyła się do szóstego Górnika Łęczna już tylko na trzy punkty i cały czas ma spore szanse na udział w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy. Dla Puszczy piąta porażka z rzędu nie oznacza jednak nic szczególnego, bowiem niepołomiczanie mają sporą stratę do ekip wyprzedzających ich jak i spory zapas punktowy nad goniącymi ich zespołami.

Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica 0:1 (0:0)

Bramki: 69’ Bednarski

Puszcza: Górski – Cikos (73’ Bartosz), Stępień, Czarny (87’ Gałka), Pięczek – Wyjadłowski (66’ Belski), Tomalski (73’ Wolak) – Knap, Cichoń, Rakoczy (73’ Mucha) - Stokłosa

Miedź: Lenarcik – Pinillos (86’ Azikiewicz), Hoogenhout (75’ Biernat), Mijusković, Zieliński – Matuszek, Tupaj (73’ Tront) – Drzazga, Makuch (46’ Śliwa), Garuch - Bednarski

Żółte kartki: 3’ Cichoń, 27’ Wyjadłowski, 80’ Belski, 82’ Stępień, 87’ Knap – 90+1’ Śliwa

Sędzia: Piotr Urban