Droga do Tokio #88: ostatnie regaty kwalifikacyjne w kajakarskim sprincie [Zapis LIVE]

• Data publikacji: 21.05.2021, 07:49

Dzisiaj kajakarze zakończą już kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Na torze w rosyjskim Barnauł odbędą się finały ostatnich regat, na których można jeszcze awansować na najważniejszą sportową imprezę. Czy dokonają tego Justyna Iskrzycka, Jakub Stepun i Bartosz Stabno? Odpowiedź po 9:00 w naszej relacji.

Starty Polaków:

9:10 Finał K1 200 metrów mężczyzn - Jakub Stepun
9:46 Finał K1 500 metrów kobiet - Justyna Iskrzycka
10:00 Finał K1 1000 metrów mężczyzn - Bartosz Stabno

Relacja na żywo

Siergiej Tarnowski zdobył kwalifikację dla Mołdawii w C1 na 1000 metrów. Tym samym zakończyły się wyścigi kwalifikacyjne w Barnauł, na których Polacy nie wywalczyli awansu na igrzyska. W Rosji odbędzie się jeszcze Puchar Świata, z którego informacje pojawią się na naszym portalu. Zapraszamy także na kolejne części Drogi do Tokio, kolejna dzisiaj z pływania.

Zwycięstwo Donga Changa z Chin, który na ostatnich metrach wyprzedził Włocha Andreę Scherę. Bartosz Stabno uplasował się dopiero na ósmym miejscu. Tym samym Polacy w Barnauł, podobnie jak w Szeged nie wywalczyli dodatkowych kwalifikacji olimpijskich. Przed nami ostatni finał - C1 1000 metrów mężczyzn.

Już za pięć minut ostatnia szansa na igrzyska. W finale K1 na 1000 metrów wystartuje Bartosz Stabno.

Joana Vasconcelos prowadziła od startu do mety i zdobyła kwalifikację olimpijską dla Portugalii. Justyna Iskrzycka zbliżała się do rywalki z piątego toru, ale ostatecznie zajęła drugie miejsce i nie wywalczyła przepustki do Tokio. Dziękujemy za walkę!

Białorusini wygrali wyścig K2 500 metrów. Już tylko minuty dzielą nas od finału K1 na 500 metrów. Trzymamy kciuki za Justynę Iskrzycką, która powalczy o kwalifikację olimpijską!

Warto dodać, że trwający w Barnauł Puchar Świata jest słabo obsadzony. Z czołówki przyjechali tylko zawodnicy, którzy walczą o kwalifikację olimpijską. Do Rosji pojechał nasz kanadyjkarz Wiktor Glazunow.

Teraz krótka przerwa na dekorację. Po niej wyścig K2 500 metrów mężczyzn, czyli w konkurencji nieolimpijskiej. Na starcie zabraknie Polaków. O 9:46 wyścig z udziałem Justyny Iskrzyckiej.

Kwalifikacja olimpijska w C1 na 200 metrów kobiet dla Chorwacji. Jako pierwsza na linii mety zameldowała się Vanesa Tot.

Najlepsza Natalia Podolskaia z Rosji. Teraz na tym samym dystansie popłyną kanadyjkarki.

Niestety, pierwsza z polskich szans nie została wykorzystana. Za niecałe pół godziny o igrzyska powalczy Justyna Iskrzycka, która jest naszą największą nadzieją. W międzyczasie m.in. wyścig kajakarek na 200 metrów. Tutaj nie ma Polek, bo Marta Walczykiewicz już dawno zdobyła kwalifikację i w Tokio powalczy o medal. Tydzień temu zdobyła srebro na Pucharze Świata w Szeged.

To był dynamiczny wyścig. Jakub Stepun rozpoczął bardzo dobrze, ale na mecie zameldował się na 4. miejscu. Triumfował Mindaugas Maldonis z Litwy.

Wyścig zakończony zwycięstwem Austriaczek. Już za kilka minut pierwsza szansa na przepustkę do Tokio. W K1 na 200 metrów popłynie Jakub Stepun. Kwalifikacje dla kraju na igrzyska wywalczy tylko zwycięzca.

Rozpoczynamy piątkowe zmagania w Barnauł. To już ostatnia okazja do zdobycia kwalifikacji olimpijskich. Dzisiaj powalczą o nie kolejno: Jakub Stepun, Justyna Iskrzycka i Bartosz Stabno. Trzymamy kciuki! Jednak najpierw wyścig K2 na 200 metrów kobiet, który nie należy do regat olimpijskich.

Początek relacji z finałów w Barnauł już o 9:00.