NHL: dogrywka w Tampie, pierwsze zwycięstwo Panthers w serii

• Data publikacji: 21.05.2021, 09:08

Faza play-off w NHL trwa w najlepsze. Dzisiaj ciekawie było w Tampie, gdzie Lightning ponieśli pierwszą porażkę w serii z Florida Panthers. Goście zwyciężyli 6:5 po dogrywce.

Tampa Bay Lightning była w bardzo dobrej sytuacji po dwóch zwycięstwach na wyjeździe. Jednak w dzisiejszym spotkaniu w Amalie Arena Florida Panthers pokazali, że nie oddadzą łatwo awansu. Po pierwszej tercji Pantery prowadziły 2:0 po bramkach Sama Bennetta i Radko Gudasa. Po pierwszej przerwie gospodarze zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Bramki dla nich zdobyli Anthony Cirelli, Ross Colton i Steven Stamkos. Panthers szybko wyrównali po golu Alexa Wennberga w przewadze. Jeszcze w drugiej tercji grę rywali w osłabieniu wykorzystała ekipa Tampy. Po trafieniach Braydena Pointa i Alexa Killorna było 5:3. Nie był to koniec emocji w tym spotkaniu. Patric Hornqvist zdobył bramkę kontaktową w przewadze, a Gustav Forsling na trzy minuty przed końcem doprowadził do dogrywki. Zwycięskie trafienie dla Panthers po sześciu minutach dodatkowego czasu gry w kontrze zanotował Ryan Lomberg. Tym samym zespół z Florydy zmniejszył różnicę w serii na 1:2.

Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 5:6 (0:2, 5:1, 0:2, 0:1)

Pittsburgh Penguins objęli prowadzenie 2:1 w serii z New York Islanders. Hokeiści z Pittsburghu wygrali na wyjeździe po wyrównanym meczu 5:4. Zwycięską bramkę dla gości na ponad trzy minuty przed końcem zdobył Brandon Tanew. Również 2:1 po dzisiejszym spotkaniu wygrywają Vegas Golden Knights. Rycerze przegrywali 0:2 z Minnesotą Wild, ale ostatecznie triumfowali 5:2. Dopiero co rozpoczęła się rywalizacja Montreal Canadiens z Toronto Maple Leafs. Pierwsza z ekip wygrała 2:1 i zrobiła pierwszy z czterech kroków do awansu.

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 4:5 (0:1, 1:2, 3:2)
Minnesota Wild - Vegas Golden Knights 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)