Liga Mistrzów EHF: znamy uczestników Final Four

• Data publikacji: 21.05.2021, 11:08

Za nami rewanżowe mecze ćwierćfinałów EHF Ligi Mistrzów, które rozstrzygnęły o tym, kto zagra w turnieju Final Four. Do Kolonii pojadą: Paris Saint-Germain Handball, Aalborg Handbold, Nantes i Barcelona.

Najciekawiej zapowiadał się rewanż między Paris Saint-Germain i THW Kiel. Niemiecki zespół wygrał u siebie 31:29, więc różnica nie była duża. Już w pierwszych minutach paryżanie prowadzili trzema bramkami. THW doprowadziło do remisu i przez wiele minut utrzymywało kontakt bramkowy z rywalem. Na dziesięć minut przed końcem PSG wypracowało pięciobramkową różnicę. Ostatecznie wygrało 34:28 i triumfowało w dwumeczu. Aż dziewięć goli rzucił Elohim Prandi. Kamil Syprzak nie wpisał się na listę strzelców.

W Final Four zagrają aż dwie francuskie drużyny. Nantes wygrało u siebie z Telekom Weszprem różnicą czterech goli. W pierwszych minutach rewanżu na Węgrzech ekipa z Francji także prowadziła, ale na przerwę schodziła z wynikiem 15:18. Dodatkowo, na początku drugiej połowy gospodarze wygrywali już 20:16, więc odrobili straty z pierwszego meczu. Nantes odpowiedziało serią 4:0. Weszprem jeszcze w końcówce odskoczyło na trzy bramki, ale od awansu było daleko. Mimo zwycięstwa 32:30 odpadło z rozgrywek, a o tytuł powalczy Nantes.

Kolejną niespodzianką jest awans Aalborga. Duński zespół miał przed rewanżem pięć trafień zaliczki. W drugiej połowie meczu we Flensburgu przegrywali 22:27. W końcówce Aalborg zmobilizował się, odrobił część straty i mimo porażki 29:33 wszedł do najlepszej czwórki. Po dziewięć bramek dla niemieckiej ekipy rzucili Johannes Golla i Magnus Rod. Najpewniej do Final Four awansowała Barcelona, która w tym sezonie ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Dla drużyny z Hiszpanii zdecydowanie trudniejszy był mecz z Mieszkowem w Brześciu. Tam Barca triumfowała czterema bramkami, a u siebie wygrała aż 40:28. Final Four odbędzie się w dniach 12-13 czerwca.