LoL - MSI: Royal Never Give Up w finale MSI 2021
Riot Games, Inc.

• Dodał: Weronika Rudzińska
  • Data publikacji: 21.05.2021, 18:40

Za nami pierwszy półfinał Mid-Season Invitational 2021, który wyłonił pierwszego finalistę. Royal Never Give Up pokonało 3:1 PSG Talon, tym samym gwarantując sobie miejsce w finale. PSG pokazało się na turnieju świetnie i zaszło na pewno dalej, niż się tego spodziewano. Już jutro drugi półfinał pomiędzy MAD Lions i DWG KIA.

Royal Never Give Up 3:1 PSG Talon

W pierwszej mapie RNG zdecydowało się na Lee Sina, Morganę, Oriannę, Tristanę i Brauma, a PSG na Gnara, Udyra, Azira, Kai’Sę i Leonę. Gra zaczęła się spokojnie, pierwszy upadł w 8 minucie Cryin. Później dopiero w 13 minucie na dolnej alei zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden. PSG zdobyło dwa smoki, RNG Heralda. Wkrótce na górnej alei upadł Hanabi, na bocie ponownie wymiana jeden za jeden, Wei zginął w lesie przeciwnika, a kolejny Herald trafił do PSG. RNG miało jednak przewagę w złocie i to oni zgarnęli następnego smoka. W walce przy smoku w 24 minucie lepiej pokazało się PSG. W 30 minucie RNG wzięło smoka w zamian za Barona, ale też wyeliminowali kilku zawodników PSG. Wkrótce obydwie drużyny miały po trzy smoki. Chińska formacja wzmocniła się Baronem, a także Podniebną Duszą. PSG miało niewiele do powiedzenia i kolejnego Barona też musieli oddać. RNG mogło już bez problemów wchodzić do bazy przeciwników i zgarniając Starszego Smoka, zakończyli grę w 47 minucie.

Druga gra przyniosła Nocturne’a, Udyra, Sylasa, Tristanę i Nautiliusa dla PSG oraz Gnara, Morganę, Victora, Kai’Sę i Brauma dla RNG. Pierwsze dwa zabójstwa zdobyło na dolnej alei PSG. Zdobyli też dwa smoki i Heralda i szybko zyskali przewagę w złocie. W 14 minucie na górnej alei PSG niemal zmiażdżyło przeciwników. Sylas zdobywał solo eliminacje, w każdej części mapy PSG miało kontrolę. RNG udało się wygrać jedną wymianę i zgarnąć smoka, ale wciąż różnica w złocie była duża. W 26 minucie PSG pokazało piękny teamfight, w którym wyeliminowali całe RNG oraz wzmocnili się Baronem i już chwilę później zdobyli także Górską Duszę i ponownie pozbywając się przeciwników zniszczyli ich Nexus.

Tym razem RNG wybrało Lee Sina, Morganę, Oriannę, Kai’Sę i Brauma, a PSG Aatroxa, Udyra, Victora, Tristanę i Nautiliusa. Pierwsza krew trafiła do RNG, gdy przeciwnicy już na początku weszli do ich lasu. Niedługo zdobyli też następne zabójstwa na dolnej alei, ale PSG też odpowiedziało trzema eliminacjami. Początkowa przewaga należała do RNG, w wymianach też wychodzili nieco lepiej. W 16 minucie zdobyli cztery eliminacje i zniszczyli dwie wieże na środkowej alei. Chińska drużyna miała pełną kontrolę oraz ogromną przewagę. W 22 minucie zgarnęli Barona i mając kilkunastotysięczną przewagę w złocie zdobyli drugie zwycięstwo.

Na czwartej mapie u PSG zobaczyliśmy Gangplanka, Udyra, Sylasa, Tristanę i Rell, a u RNG Gnara, Morganę, Oriannę, Kai'Sę i Nautiliusa. Pierwszy zginął Xiaohu w 7 minucie, ale RNG w tym czasie zgarnęło smoka. Po chwili zdobyli też dwa zabójstwa, jedno na bocie, drugie na topie. Wkrótce też na górnej alei zobaczyliśmy wymianę jeden za dwa na korzyść RNG. W 18 minucie ponownie chińska drużyna lepiej sobie poradziła w walce, dzięki czemu trzeci smok trafił na ich konto. Przy kolejnym smoku PSG wypadło odrobinę lepiej zabierając smoka przeciwnikom, różnica w złocie była niewielka. W 27 minucie RNG ledwo wygrało walkę, Doggo prawie obrócił jej losy. Chińskiej formacji udało się wzmocnić Piekielną Duszą, ale musieli się wycofać, zamiast walczyć, co pozwoliło PSG zgarnąć Barona i wygrać przy nim starcie. Zasoby drużyn były mniej więcej wyrównane i walka trwała. Dopiero Starszy Smok, który trafił do RNG doprowadził do zakończenia pierwszego półfinału.

22 maja zobaczymy drugi półfinał, w którym zagrają europejskie MAD Lions oraz koreańscy mistrzowie świata DWG KIA. Kto z nich zmierzy się z Royal Never Give Up w finale 23 maja?