Fortuna 1 Liga: Radomiak bliżej Ekstraklasy, GKS Bełchatów - 2 Ligi.
Biuro Prasowe Fortuna 1 Liga/Accredito.com

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.05.2021, 20:47

Radomiak Radom pokonał na wyjeździe 1:0 GKS Bełchatów i zdobył ważne trzy punkty w grze o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Sytuacja gospodarzy po dzisiejszej porażce staje się jeszcze bardziej skomplikowana.

Spotkanie w Radomiu odbyło się z godzinnym opóźnieniem, z powodu awarii jupitera. Po długiej interwencji strażaków udało się ugasić dymiący słup oświetleniowy. Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem kontrowersji, dotyczących decyzji podejmowanych przez arbitra Jacka Małyszka. Od początku meczu Radomiak miał wyraźną przewagę w posiadaniu piłki i prowadzeniu gry. W 20. minucie sędzia postanowił wyrzucić z boiska Felipe Nascimento, który otrzymał drugą żółtą kartkę. Faul Brazylijczyka był "miękki" i wzbudził wiele wątpliwości o słuszności postąpienia arbitra. Z kolejnych ataków gości wynikły niejednoznaczne zagrania defensorów GKS-u. Ci dwukrotnie zagrywali piłkę ręką w swoim polu karnym, lecz gwizdek Jacka Małyszka milczał. Postępowanie sędziego szczególnie nie spodobało się trenerowi Dariuszowi Banasikowi, którzy również otrzymał dwa żółte kartoniki, tym samym zostając odesłany na trybuny. Po pierwszej połowie w Bełchatowie w statystyce strzałów nie odnotowano żadnego celnego zagrania.

Efektownie drugą część spotkania rozpoczęli gracze z Radomia. Po asyście Miłosza Kozaka, akcję wykończył Meik Karwot. Utrata bramki spowodowało nieznaczne wycofanie się gości. Mimo że Bełchatowianie byli dłużej przy piłce, nadal nie stwarzali żadnego zagrożenia pod bramką Mateusza Kochalskiego. Co gorsza, GKS nie do końca meczu nie oddał żadnego celnego uderzenia i nie był bliski odwrócenia losów starcia.

GKS Bełchatów - Radomiak Radom: 0:1 (0:0)

Bramki: 49' Karwot

GKS: Niżnik - Bartków, Kunka (65' Flaszka), Magiera, Szymorek - Pawlik, Gancarczyk (79' Laskowski), Grzelak (73' Sabala), Mas (73' Bator), Hilbrycht - Winsztal (65' Koziara)

Radomiak: Kochalski - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Karwot (85' Angielski), Nascimento, Leandro (56' Kaput), Gąska, Kozak - Sokół (75' Radecki)

Żółte kartki: 8', 21' Nascimento, 45+3'' Rossi - 35' Pawlik, 55' Hilbrycht, 90' Sabala

Czerwona kartka: 21' Nascimento

Sędzia: Jacek Małyszek