Jared Earle - @jearle - CC BY-NC

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 22.05.2021, 10:05

Za nami kolejna noc z najlepszą hokejową ligą świata i rozgrywanymi aktualnie play-offami. Tej nocy byliśmy świadkami aż trzech dogrywek - w Tampie, Nashville oraz Edmonton.

W Amalie Arenie, w trzeciej rundzie play-off, Błyskawice mierzyły się z Panterami, gdzie byliśmy świadkami naprawdę kapitalnego widowiska. Zaczęło się od dwóch ciosów graczy z Florydy - Sama Bennetta oraz Radko Gudasa i po pierwszej tercji było - 0:2. Początek drugiej, to był popis gry w wykonaniu gospodarzy. Najpierw trafił Anthony Cirelli, potem wyrównał Ross Colton, a prowadzenie dał Steven Stamkos. Jednak kilka minut później, grę w przewadze wykorzystał Alexander Wennberg i było - 3:3. To jeszcze nie był koniec emocji w tej części gry, gdyż gospodarze dwukrotnie wykorzystali przewagę i po golach Braydena Pointa oraz Alexandra Killorna wygrywali - 5:3. Trzecia tercja, podobnie jak pierwsza zakończyła się triumfem gości - 2:0 i potrzebna była dogrywka. W niej, zwycięstwo - 5:6 Panterom dał Ryan Lomberg. Jednak w ogólnej rywalizacji jest - 2:1 dla Tampy.

Tampa Bay Lightning 5:6 dogr. Florida Panthers (2:1 dla Tampy)

Predatorsi podejmowali w swojej hali zespół z Caroliny i przy ograniczonej liczbie widzów spotkanie dobrze zaczęło się dla gospodarzy. Szybko prowadzenie dał Ryan Ellis i dopiero dziesięć minut później wyrównał Sebastian Aho. Ostatnie słowo w tej tercji należało jednak do Nashville, a konkretnie do Filipa Forsberga i było - 2:1. Początek drugiej części to szyba odpowiedź w wykonaniu Jordana Staala, a później wykorzystanie przewagi przez Vincenta Trochecka. Jednak chwilę później tym samym odpowiedział Mikael Granlund i było - 3:3. W ostatniej tercji oba zespoły zdobyły po golu i potrzebna była dogrywka. W niej, dzięki trafieniu Matta Duchene lepsi okazali się gospodarze, wygrywając ostatecznie - 5:4. W ogólnej rywalizacji jest jednak - 2:1 dla Carolina Hurricanes.

Nashville Predators 5:4 dogr. Carolina Hurricanes (2:1 dla Caroliny)

W Edmonton, Oilersi podejmowali ekipę Winnipeg Jets, ale w całym spotkaniu wiało nudą. Zawodnicy bardziej skupili się na faulach i zbieraniu żółtych kartek, niż na strzelaniu bramek. Dlatego po trzech tercjach na tablicy świetlnej było - 0:0 i potrzebna była dogrywka. W niej. gola na wagę zwycięstwa dla Jetsów zdobył Paul Stastny.

Edmonton Oilers 0:1 dogr. Winnipeg Jets (2:0 dla Winnipeg)