Fortuna 1 Liga: Termalica wygrywa w meczu na szczycie
biuro prasowe Termalica Bruk-Bet Nieciecza

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 22.05.2021, 14:39

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wykonała duży krok w kierunku bezpośredniego awansu do ekstraklasy. Popularne "Słonie" pokonały 2:0 w wyjazdowym starciu GKS Tychy. Gole dla gości strzelali Patryk Czarnowski i Kacper Śpiewak.

Spotkanie pomiędzy GKS-em Tychy a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza mogło mieć duże znaczenie w końcowych rozstrzygnięciach Fortuna 1 Ligi. W pierwszej połowie jednak piłkarze obu drużyn grali zachowawczo. Zawodnicy bali się podjąć większe ryzyko. Wyróżnić można było groźny, mocny strzał Łukasza Grzeszczyka, który minął bramkę Tomasza Loski. Pierwsze celne uderzenie padło w doliczonym czasie gry i od razu zakończył się golem. Najlepiej w polu karnym odnalazł się Patryk Czarnecki, wyprowadzając gości na prowadzenie.

Kwadrans po przerwie gospodarze rzucili się do ataku. Znakomicie w bramce spisywał się Tomasz Loska, udaremniając najpierw efektowne uderzenie Jakuba Piątka, a chwilę później próbę Macieja Mańki. Termalica sprawiała wrażenie drużyny zadowolonej z wyniku i oddali inicjatywę tyszanom. Ponownie groźnie pod bramką gości zrobiło się po kolejnej szarży Piątka. Został jednak zatrzymany przez golkipera. W 87. minucie idealnie podanie Piotra Wlazły na gola zamienił Kacper Śpiewak. W spotkaniu w Tychach licznik bramek zatrzymał się na dwóch.

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 0:2 (0:1)

Bramki: 45+2' Czarnowski, 87' Śpiewak

GKS: Jałocha - Mańka, Sołowiej, Szymura, Szeliga - K. Piątek (82' Kasprzyk), J. Piątek (82' Norkowski), Żytek, Biel (64' Moneta), Grzeszczyk - Steblecki (64' Kargulewicz)

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, Biedrzycki, Putiwcew, Grabowski - Wlazło, Stefanik (77' Bezpalec), Czarnowski (77' Śpiewak), Hubinek (58' Żyra) - Zeman (70' Zeman), Radwański

Żółte Kartki: 17' J. Piątek, 72' Sołowiej, 89' Mańka - 27' Wlazło, 59' Grzybek, 70' Zeman

Sędzia: Patryk Gryckiewicz