Karate - ME: Gębka otarł się o medal

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 22.05.2021, 19:08

Maciej Gębka nie wywalczył medalu rozgrywanych w Porecu mistrzostw Europy w karate. Polak w walce o brąz przegrał z reprezentantem Grecji.

Podczas kontynentalnego czempionatu najbardziej liczyliśmy na sukces Doroty Banaszczyk (-55 kg), która w marcu stanęła na podium zawodów Premier League. Mistrzyni świata tym razem miała jednak pecha, trafiając w pierwszej rundzie na wicemistrzynię Europy z poprzedniego turnieju. Tym razem Yakan Tuba okazała się zbyt mocna dla naszej reprezentantki.

Tym sposobem pozostało nam trzymanie kciuków za Gębkę (+84 kg). Nasz karateka udanie przeszedł przez repasaże i znalazł się w strefie medalowej. Potwierdził tym samym, że dobre wyniki osiągane w zawodach Premier League czy Series A nie były przypadkiem. W starciu o brąz Gębka spotkał się z Grekiem Georgiosem Tzanosem. Stoczył dobrą walkę, był aktywniejszą stroną, ale nadział się na cios przeciwnika. Jeden punkt zdobyty przez rywala zadecydował o tym, że Polak został sklasyfikowany ostatecznie na piątym miejscu.

Wcześniej biało-czerwoni brali też udział w zawodach drużynowych. W pierwszej rundzie drużyna mężczyzn osiągnęła spory sukces, pokonując faworyzowanych Niemców. W drugiej za mocni (3:0) okazali się jednak Francuzi. Trójkolorowym nie udało się ostatecznie wejść do finału i Polacy odpadli z turnieju.

Mistrzostwa Europy był sprawdzianem kadry przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio. Te zostaną rozegrane 11-13 czerwca w Paryżu. Weźmie w nich udział ośmioosobowa reprezentacja Polski. Skład na razie nie jest znany.