Fortuna 1 Liga: Odra po dwóch szybkich ciosach pokonuje Miedź i wraca do gry o baraże

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 22.05.2021, 21:45

Spotkanie 31. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Odrą Opole a Miedzią Legnica zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po bramkach Mikinicia i Czaplińskiego dla opolan i golu Garucha dla legniczan triumfowali oni 2:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość podobnie. Przed tym meczem „Oderka” znajdowała się na ósmej lokacie z 43 punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na siódmej pozycji z dorobkiem 46 „oczek. Mecz ten był więc bardzo istotny dla obu zespołów w kontekście ich walki o ewentualne baraże o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Miedź triumfowała 4:2, jednak w rewanżu ciężko było o wskazanie faworyta.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

W pierwszej części gry nie działo się zbyt dużo. Żadna ze stron nie potrafiła przejąć na dłużej inicjatywę, czy stworzyć sobie kilka dogodnych okazji na wyjście na prowadzenie. Chociaż wydawało się, że to Miedź grała troszkę lepiej i po strzałach Michała Bednarskiego oraz Marcina Biernata mogła zdobyć gola.

Na początku drugich 45 minut legniczanie grali lepiej, ale w 61. minucie to gospodarze zdobyli bramkę. Tomas Mikinić mocnym uderzeniem ze skraju pola karnego pokonał Pawła Lenarcika. Opolanie poszli za ciosem i dwie minuty później prowadzili już 2:0 po golu Dawida Czaplińskiego. Po tych dwóch błyskawicznych ciosach Miedź ponownie ruszyła do ataku i widać było, że chce jak najszybciej zdobyć kontaktowe trafienie. Udało się to im w 72. minucie, kiedy to Błażeja Sapielaka pokonał Marcin Garuch. Pomimo kolejnych ataków nie udało im się już doprowadzić do wyrówanania i ostatecznie to Odra zwyciężyła 2:1.

Wynik ten spowodował, że Odra zrównała się z Miedzią punktami. Biorąc pod uwagę to, że Górnik Łęczna przegrał 3:1 z ŁKS-em Łódź 3:1, obie ekipy zbliżyły się do ekipy z Lubelszczyzny już na tylko trzy „oczka”, więc rywalizacja o miejsca barażowe zapowiada się wyjątkowo pasjonująco.

Odra Opole – Miedź Legnica 2:1 (0:0)

Bramki: 61’ Mikinić, 63’ Czapliński – 72’ Garuch

Odra: Sapielak – Matuszewski, Wypych, Kostrzycki, Tabiś – Trojak, Drewniak – Mikinić (77’ Winiarczyk), Nowak (68’ Surzyn), Żak (72’ Niziołek) – Czapliński (68’ Piech)

Miedź: Lenarcik – Pleśnierowicz (70’ Azikiewicz), Biernat, Mijusković, Zieliński (82’ Roman) – Matuszek, Tupaj (46’ Śliwa)– Drzazga (72’ Makuch), Tront, Garuch - Bednarski

Żółte kartki: 47’ Nowak, 62’ Czapliński, 77’ Drewniak, 88’ Niziołek - 26’ Pleśnierowicz, 46’ Matuszek, 84’ Azikiewicz

Sędzia: Paweł Pskit