Podsumowanie II ligi: Górnik Łęczna i Elana Toruń z premierowymi zwycięstwami

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 30.07.2018, 10:11

Zakończyła się 2. kolejka II ligi sezonu 2018/2019. W najciekawszych spotkaniach tego tygodnia Górnik Łęczna pokonał u siebie Skrę Częstochowa, a Elana Toruń zwyciężyła na wyjeździe ze Zniczem w Pruszkowie. Z drugiego zwycięstwa mógł cieszyć się natomiast łódzki Widzew, który tym razem rozbił 4:0 Rozwój Katowice.

Górnik Łęczna – Skra Częstochowa 2:1 (1:1)

Ani Górnik, ani Skra nie występowały w ubiegłym sezonie na boiskach II ligi. Górnik do samego końca walczył o utrzymanie w I lidze, a Skra dzielnie radziła sobie w walce o awans z III ligi. I tą różnicę od samego początku widać było na boisku. Gospodarze, którzy przecież jeszcze w sezonie 2016/2017 mogli cieszyć się z gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym, od początku narzucili przeciwnikom swój styl gry i już w 17 minucie po strzale Łukasza Sosnowskiego było 1:0. Zawodnicy z Częstochowy co prawda szybko doprowadzili do wyrównania, ale nie poszli za ciosem i zamiast atakować, cofnęli się do defensywy. W 77. minucie wykorzystali to Górnicy. Doskonale podanie na bramkę zamienił zmiennik – Paweł Wojciechowski, dla którego była to już druga bramka w aktualnym sezonie.

Znicz Pruszków – Elana Toruń 0:2 (0:2)

Trzy punkty zainkasowała natomiast inna drużyna, która jeszcze rok temu prezentowała się na murawach czwartego poziomu rozgrywkowego. Elana Toruń rozegrała doskonały mecz w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem. Na szczególną pochwałę zasługuje Filip Kozłowski, który ustalił wynik spotkania już w pierwszej części gry. Napastnik gości w ciągu zaledwie trzech minut dwukrotnie pokonał bramkarza drużyny z Mazowsza, czym zapewnił ekipie z Torunia pierwsze trzy punkty w sezonie. Punkty tym ważniejsze, że zawodników z Torunia w najbliższych tygodniach czekają dwa trudne pojedynki. Najpierw za tydzień przyjdzie im się zmierzyć ze Stalą Stalowa Wola, a w 4. kolejce czeka ich trudny wyjazd do Wejherowa.