Tenis - ATP Lyon: Tsitsipas triumfatorem turnieju
Carine06/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 23.05.2021, 18:50

Stefanos Tsitsipas został zwycięzcą turnieju rangi ATP 250 w Lyonie. Grecki tenisista w finałowym pojedynku pokonał Camerona Norrie 6:3, 6:3. Dla 22-latka jest to drugi tytuł w obecnym sezonie.

Jak i Setafnos Tsitsipas, tak i Cameron Norrie do decydującego starcia w turnieju przystępowali z jednym straconym setem na koncie. Różnica między dwoma finalistami wynikała jednak w ilości rozegranych spotkań. Brytyjczyk rozegrał o jeden pojedynek więcej w porównaniu z Grekiem. 22-latek skorzystał z przywileju wysokiego rozstawienia (2) i zawody rozpoczął od drugiej rundy.

Będący w znakomitej formie w ostatnim czasie Tsitsipas, rozpoczął finałowy mecz od przegrania trzech z rzędu piłek przy swoim podaniu. Od tego momentu Grek nie dawał szans swojemu rywalowi przy własnym podaniu. Brytyjczyk w pierwszej fazie spotkania serwował równie dobrze, a na pierwsze przełamanie kibice musieli zaczekać do ósmego gema. Młodszy z finalistów skorzystał z pierwszej okazji na podwyższenie prowadzenia, by po chwili przypieczętować seta przy własnym podaniu.

Druga partia rozpoczęła się także wyrównanie. Pierwsze sześć gemów to dominacja ze strony serwujących, natomiast od stanu 3:3 na korcie karty rozdawał tylko jeden tenisista. W ostatniej fazie spotkania Setafonos Tsitsipas wygrał 12 z 14 rozegranych punktów, co pozwoliło mu zwyciężyć w tej części takim samym rozmiarem, jak w secie numer jeden. Grek tym samym sięgnął po drugi tytuł w obecnym sezonie, a jednocześnie dwunasty w całej karierze.

Stefanos Tsitsipas (GRE)[2] - Cameron Norrie (GBR) - 6:3, 6:3