Premier League: Aston Villa lepsza od Chelsea
Elliott Brown/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 23.05.2021, 19:29

Aston Villa pokonała na Villa Park Chelsea Londyn 2:1. Miejscowi już przed meczem wiedzieli, że zakończą sezon na jedenastej lokacie. Mimo porażki "The Blues" utrzymali miejsce premiowane grą w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Od początku spotkania to goście prowadzili grę. Podopieczni Thomasa Tuchela mieli, jednak problem z kreowaniem sytuacji bramkowych. Mimo wyraźnej różnicy w posiadaniu piłki i statystyce oddanych strzałów, Chelsea dała sobie wbić tzw. "gola do szatni". Podanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Bertrand Traore.

Pierwsze minuty drugiej odsłony dodatkowo pogłębiły problemy londyńczyków. Jorginho sfaulował Traore we własnym polu karnym i Anwar El-Ghazi stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia swojej drużyny. Egipcjanin wykorzystał "jedenastkę" i na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0. W tamtym momencie goście wypadali z top 4, ponieważ Leicester prowadziło z Tottenhamem, a Liverpool ogrywał Crystal Palace. W 60. minucie Timo Werner trafił do siatki, ale zagrywający mu Cesar Azpiliqueta był na spalonym. Dopiero dziesięć minut później Ben Chilwell zdobył honorowego gola dla Chelsea. W końcówce spotkania z boiska wyleciał Azpiliqueta, który uderzył rywala w twarz. Niesamowite ostatnie fragmenty meczu miały miejsce w Leicester. W ciągu dwudziestu minut Spurs zdobyli trzy bramki i zabrali gospodarzom udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Kosztem "Lisów" zagra tam ekipa Thomasa Tuchela.

Aston Villa - Chelsea 2:1 (1:0)

Bramki: 43' Traore, 52' El-Ghazi (k.) - 70' Chilwell

Aston: Martinez - Konsa, Hause, Mings, Trargett - Nakamba, McGinn, Traore (73' Chukwuemeka), Grealish, El-Ghazi (79' Ramsey)- Watkins

Chelsea: Mendy (46' Kepa) - James, Silva, Rudiger - Azpiliqueta, Jorginho (60' Ziyech), Kovacić (66' Havertz), Chilwell, Mount, Pulisic - Werner

Żółte kartki: 65' McGinn, 75' Nakamba, 81' Martinez - 45' Jorginho, 45+2' Werner, 49' Kovacić, 90+5' Kepa

Czerwona kartka: 89' Azpiliqueta

Sędzia: Stuart Attwell