Serie A: Milan wicemistrzem! Wygrał w hicie z Atalantą

• Dodał: Dominika Bażant
  • Data publikacji: 23.05.2021, 22:42

W ostatniej kolejce Serie A sezonu 2020/21 AC Milan ograł na wyjeździe Atalantę Bergamo 2:0 (1:0). Dzięki temu nie tylko zapewnił sobie awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, ale wywalczył wicemistrzostwo kraju.

Przed meczami 38. kolejki w tabeli włoskiej ekstraklasy było niezwykle gorąco. Inter Mediolan był pewny wywalczenia mistrzostwa, a Atalanta - miejsca w Lidze Mistrzów. O Champions League musiały walczyć Milan, Juventus i Napoli. Rossoneri skomplikowali swoją sytuację w ubiegły weekend, gdy zremisowali 0:0 z Cagliari. By być pewnym miejsca w "czwórce" musieli pokonać walczącą o tytuł wicemistrzowski Atalantę.

Od pierwszych minut był to aktywny i szybki mecz. Żadna ze stron przesadnie się jednak nie otwierała. Akcje były kreowane z pamięcią przede wszystkim o zabezpieczeniu tyłów. Skuteczniejszy w tego typu walce okazał się Milan. Theo Hernandez został sfaulowany w polu karnym. Franck Kessie w 43. minucie wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron Atalanta nie rzuciła się na rywali. Nadal stawiała na uważne, powolne rozgrywanie piłki. W rezultacie najgroźniejszą sytuację stworzyli... piłkarze Milanu. Rafael Leao uderzył jednak niecelnie.

W doliczonym czasie gry Rossoneri postawili kropkę nad "i". Za zagranie ręką w polu karnym arbiter ponownie podyktował rzut karny, a z jedenastu metrów do bramki ponownie trafił Kessie. Jego zespół wygrał 2:0 (1:0). Zapewnił sobie dzięki temu nie tylko przyszłoroczną Ligę Mistrzów, ale też wicemistrzostwo Włoch. W Champions League obok dwóch zespołów z Mediolanu zagrają też Atalanta i Juventus FC.

Atalanta Bergamo - AC Milan 0:2 (0:1)

Bramki: Kessie 43', 92'

Atalanta: Gollini - Tolloi (87. Palomino), Romero, Djimsiti - Maehle (80. Pasalić), de Roon, Freuler (87. Miranchuk), Gosens - Pessina (46. Muriel) - Malinovsky, Zapata

Milan: Donnarumma - Theo, Kjaer, Tomori, Calabria - Kessie, Bennacer (62. Krunić) - Calhanoglu, Diaz (61. Meite), Saelemaekers (79. Dalot) - Leao (79. Mandzukić)

Żółte kartki: Freuler, De Roon, Toloi - Mandzukić, Dalot

Czerwona kartka: De Roon

Sędzia: M. Mariani