Ligue 1: PSG wygrywa z Brest

• Data publikacji: 23.05.2021, 22:50

W ostatnim meczu sezonu 2020/2021, PSG pokonało Stade Brest 2:0. Pomimo zwycięstwa, Paryżanie muszą się zadowolić jedynie mistrzostwem Francji.

Pierwsze 45 minut nie przyniosło wielu emocji. Pierwszą okazję w meczu mieli gospodarze, ale strzał Duverne'a pewnie obronił Keylor Navas. W 18. minucie po faulu Faivre'a, sędziujący spotkanie Mikael Lesage podyktował rzut karny dla PSG. Do piłki podszedł Neymar, ale Brazylijczyk strzelił fatalnie i piłka poleciała obok bramki Brest. W 31. minucie Navas pewnie obrobił strzał Charbonniera. Paryżanie wyszli na prowadzenie w 37.minucie. Kuriozalnego, bo bezpośredniego z rzutu rożnego gola zdobył Angel Di Maria. Piłka po drodze odbiła się od Faivre'a i przelobowała Larsonneura.

W 59. minucie minimalnie niecelnie z rzutu wolnego strzelał Angel Di Maria. W 62. minucie wprost w Larsonneura strzelał Danilo, po dograniu Di Marii. W 66. minucie świetną okazję dla Brest zmarnował Charbonnier, który w sytuacji sam na sam strzelił wprost w Keylora Navasa. Cztery minuty później, po świetnym dograniu Di Marii, ani Mbappe ani Neymar nie zdołali zamknąć akcji. W 70. minucie Paryżanie podwyższyli prowadzenie. Kylian Mbappe na raty,w sytuacji sam na sam, podwyższył prowadzenie gości. W 77. minucie Larsonneur świetnie obronił uderzenie Mbappe z pola karnego.

Stade Brest - PSG 0:2 (0:1)

Bramki: Faivre (samobójcza) 37', Mbappe 70'

Stade Brest: Larsonneur - Faussunier, Chardonnet, Duverne, Perraud - Faivre(78' Cardona), Magnetti, Balkelba(78' Jean Lucas), Honorat - Charbonnier(83' Baal), Mounie

PSG: Navas -  Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo - Herrera, Danilo - Di Maria(73' Icardi), Rafinha(73' Gueye), Neymar - Mbappe

Żółte kartki: Magnetti 35'Herrera 27', Neymar 33'

Sędziował: Mikael Lesage