Podsumowanie Fortuna 1. Ligi: triumfy GKS-u Katowice i Bruk-Betu Nieciecza

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 30.07.2018, 13:11

Za nami 2. kolejka Fortuna 1. ligi. W dwóch najciekawszych spotkaniach, ŁKS Łódź przegrał u siebie z GKS-em Katowice 0:1, a Podbeskidzie Bielsko-Biała uległo Bruk-Betowi Termalice Nieciecza 1:2. Na pozycji lidera plasuje się za to Odra Opole, która pokonując Sandecję Nowy Sącz, odniosła drugie zwycięstwo w sezonie.

ŁKS Łódź wcale nie musiał przegrać sobotniego spotkania. Łodzianie bardzo dobrze rozgrywali piłkę w pierwszej fazie meczu. Ich akcje były pomysłowe i stwarzały zagrożenie pod bramką gości. Podopieczni Kazimierza Moskala byli jednak piekielnie nieskuteczni, marnując niemal stuprocentowe sytuację. Jak już gospodarzom udało się celnie uderzyć, na posterunku stał doświadczony Mariusz Pawełek, który akurat w tym meczu był nieomylny. Chwila nieuwagi kosztowała jednak gospodarzy gola. Pierwsza akcja GKS-u zakończyła się świetnym podaniem do Daniela Rumina, który pewnym strzałem pokonał Maksymiliana Kolbę. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała. Katowiczanie ładnie kontrolowali spotkanie, nie dając już ŁKS-owi tak dużo miejsca na rozgrywanie akcji. Sami byli za to pasywni w ofensywie. Ostatecznie jednak udało im się wygrać 1:0 i zapisać na swoje konto pierwsze trzy punkty.

Nieco więcej bramek padło w Bielsko-Białej w spotkaniu Podbeskidzia z Bruk-Betem Termalicą. Pierwszy cios zadali goście, kiedy to świetnym strzałem z dystansu popisał się Florin Purece. Na odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać do drugiej połowy. Strzelcem gola okazał się Kacper Kostorz, który wykorzystał przytomne zagranie swojego kolegi z drużyny, Sabali. Radość miejscowych fanów trwała tylko sześć minut. Samuel Stefanik, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku, wypuścił na czystą pozycję Vladislavsa Gutkovskisa, a ten nie miał żadnych problemów z pokonaniem Rafała Leszczyńskiego. Dzięki tej wygranej, Niecieczanie mają na swoim koncie 3 punkty.