Lekkoatletyka: Rozmys wygrywa na mityngu w Rehlingen

• Dodał: Adam Kowalski
  • Data publikacji: 24.05.2021, 11:14

Michał Rozmys zwycięzcą biegu na 800 metrów podczas zawodów World Athletics Continental Tour Bronze w Rehlingen (Niemcy). Był to jego pierwszy bieg w tym sezonie na tym dystansie i udało mu się osiągnąć czas 1:47,02 minuty. Trzecie miejsca w swoich konkurencjach zajęli Piotr Małachowski (rzut dyskiem) oraz Norbert Kobielski (skok wzwyż).

Michał Rozmys jest uniwersalnym zawodnikiem i bardzo dobrze spisuje się na 800 oraz 1500 metrów. Kilka dni temu w Ostrawie oglądaliśmy go w biegu na 1500 metrów (3:37,10 minuty), a w Rehlingen po raz pierwszy w tym roku na stadionie pobiegł 800 metrów. Polak był w tym biegu najlepszy i dystans dwóch okrążeń pokonał w czasie 1:47,02 minuty. Pokazał tym samym, że przygotowania idą w dobrą stronę i za niedługo powinien biegać dużo szybciej.

Swój ostatni sezon w karierze rozpoczął Piotr Małachowski i zaprezentował się w konkursie bardzo optymistycznie. W najlepszej próbie uzyskał 62,13 metra, trzykrotnie przekraczał 61 metrów. Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Robert Urbanek z wynikiem 61,67 metra. Zawody wygrał Mauricio Ortega (Kolumbia) z rezultatem 63,62 metra.

Do rywalizacji na światowych stadionach wraca również Norbert Kobielski, który po dopingowych zawirowaniach miał być zawieszony, ale najwidoczniej sprawy rozwiązały się dla niego pomyślnie. W Rehlingen udało mu się skoczyć 2,24 metra i zająć 3. miejsce. Swojej formy na stadionie od kilku sezonów ciągle szuka Sylwester Bednarek. Na zawodach w Niemczech był piąty, ale zaliczył tylko 2,15 metra. Najlepszy w konkursie był Juozas Baikštys (Litwa), który pokonał poprzeczkę na wysokości 2,27 metra.

W biegu na 800 metrów wystąpiła Angelika Sarna. Nominowana do reprezentacji na Drużynowe Mistrzostwa Europy Polka, zajęła 5. miejsce z czasem 2:04,04 minuty. Najszybsza była Lovisa Lindh (Szwecja), która przecięła linię mety w czasie 2:02,46 minuty.