Lotto Ekstraklasa: Piast z drugim zwycięstwem w sezonie

• Data publikacji: 30.07.2018, 19:55

Gliwiczanie pokonali Pogoń Szczecin w ostatnim spotkaniu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo z rzędu. Portowcy ponownie bez punktów.

Pierwsza część rywalizacji upłynęła pod znakiem wyraźnej dominacji gości. Gliwiczanie zdobyli prowadzenie już w 7. minucie spotkania po strzale Papadopulosa, który w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Portowców. Niespodziewanie drugą bramkę dla gości wywalczył w 11. minucie rywalizacji Mateusz Mak. Skrzydłowy Piasta strzelił głową po dośrodkowaniu Felixa z rzutu rożnego, wrzucając piłkę na długi słupek. Zaskoczeni obrotem spraw gospodarze nie byli w stanie wyrównać stanu meczu, nieporadnie próbując wykreować akcje podbramkową. Dopiero w 29. minucie spotkania Majewski miał szansę na zdobycie pierwszego gola dla Pogoni, jednak Szmatuła skutecznie odbił piłkę. Bezradność gospodarzy przyczyniła się do pierwszej żółtej kartki, którą otrzymał w 41. meczu Adam Frączczak za faul na Dziczku. Piast do samego końca pierwszej połowy szukał możliwości  na zdobycie trzeciego gola, jednak to pomocnik Portowców miał szansę na zmniejszenie strat, bowiem tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przeerwę futbolówka odbiła się rykoszetem od poprzeczki gości po strzale Dawida Błanika. Wynik jednak nie uległ zmianie, tym samym Piast utrzymał dwubramkowe prowadzenie.

W drugą część spotkania Portowcy wkroczyli znacznie odważniej. Widoczna przewaga gospodarzy  w 52. minucie spotkania nieomal zakończyła się bramką kontaktową, jednak piłka po strzale Hołoty nie przekroczyła pełnym obwodem linii bramkowej. Chwilę później Pogoń ponownie miała szansę na zdobycie gola, ale akcję Dygasa w 56. minucie skutecznie wybronił Szmatuła, ponownie ratując Piasta przed utratą bramki. Pierwszy kwadrans drugiej części meczu bez akcji ofensywnej ze strony gości, jednak ze znaczną przewagą Pogoni. Zagubieni piłkarze Piasta próbowali poukładać grę defensywną, skutecznie odsuwając piłkę od własnego pola karnego. Błąd obrony gospodarzy w 86. minucie spotkania mógł zakończyć się trzecią bramką dla gości, jednak Jodłowiec nie wykorzystał sytuacji. Piłkarzom Waldemara Fornalika do końca udało się utrzymać prowadzenie, a mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla zespołu z Gliwic.

W następnej kolejce Pogoń zmierzy się w meczu wyjazdowym  z Zagłębiem Sosnowiec, a Piast gościć będzie u siebie Zagłębie Lubin.