NHL: awans Winnipeg Jets

• Data publikacji: 25.05.2021, 09:38

Winnipeg Jets po trzech dogrywkach wygrali 4:3 z Edmonton Oilers. Odrzutowce triumfowały 4:0 w serii i awansowały do półfinału Konferencji Zachodniej.

Winnipeg Jets już dzisiaj mogli zapewnić sobie awans. Zrobienie ostatniego kroku do półfinału konferencji nie było łatwe. Jets objęli prowadzenie w siódmej minucie po bramce Marka Scheifele'a w przewadze. Edmonton Oilers szybko wyrównali po trafieniu Connora McDavida, który nie myślał jeszcze o tym, aby jechać na mistrzostwa świata, żeby pomóc kanadyjskiej drużynie, która bardzo źle zaczęła turniej. Po pierwszej tercji zespół z Winnipeg prowadził 2:1 po golu Masona Appleton. Drugą część gry Oilers wygrali 2:0, trafienia zanotowali Ryan Nugent-Hopkins i Alex Chiasson. W drugiej tercji drugiego gola strzelił Mark Scheifele i przy stanie 3:3 doszło do dogrywki. Do rozstrzygnięcia w dodatkowym czasie gry doszło dopiero po 47 minutach, kiedy bramkę na wagę zwycięstwa i awansu dla Jets zdobył Kyle Connor.

Winnipeg Jets - Edmonton Oilers 4:3 (2:1, 0:2, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) 4:0 w serii

Josh Bailey na początku drugiej dogrywki zdobył zwycięską bramkę dla New York Islanders w meczu z Pittsburgh Penguins. Hokeiści z Nowego Jorku triumfowali 3:2 i takim samym wynikiem prowadzą w całej serii. Szansę na domknięcie rywalizacji miały oprócz Winnipeg Jets dwie inne drużyny, ale przegrały swoje mecze. Vegas Golden Knights po wyrównanym spotkaniu ulegli 2:4 Minnesocie Wild. Tampa Bay Lightning już 53. sekundzie po golu Rossa Coltona objęła prowadzenie z Florida Panthers, ale przegrała 1:4 i jeszcze musi poczekać z awansem.

Pittsburgh Penguins - New York Islanders 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1) 2:3 w serii
Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) 1:2 w serii
Florida Panthers - Tampa Bay Lightning 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) 2:3 w serii
Vegas Golden Knights - Minnesota Wild 2:4 (1:3, 1:0, 0:1) 3:2 w serii