WTA Strasburg: awans Linette do ćwierćfinału w Strasburgu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.05.2021, 19:45

Magda Linette zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Strasburgu. Polka w 1/8 pokonała Alize Cornet. Reprezentantka gospodarzy przy stanie 6:7(2), 0:3 postanowiła poddać spotkanie z powodu kontuzji.

Otwarcie meczu nie było dla Linette udane. Polka na inaugurację przegrała własny gem serwisowy. Przez długi czas wyżej notowana zawodniczka nie potrafiła odrobić strat. Poznanianka starała się grać agresywnie, lecz dużo piłek wyrzucała poza karo boiskowe. Dopiero w ósmym gemie Francuzka oddała serwis i stan pojedynku się wyrównał. Polka ponownie przegrała podanie w 11. gemie, ale chwilę później przełamała, serwującą na set Cornet, wygrywając lobem kilkunastouderzeniową wymianę. Pierwszego seta zatem zwieńczył tie break. W nim poznanianka wywierała ciągłą presję na rywalce, co przyniosło oczekiwane efekty. Faworytka gospodarzy ugrała ledwie dwa punkty i musiała uznać wyższość oponentki.

Druga partia zakończyła się po trzech gemach. Wszyscy należały do Polki, która wyszła na prowadzenie z podwójnym przełamaniem. Schodząc na tradycyjną przerwę przed zmianą stron, Francuzka poprosiła o konsultacje z fizjoterapeutką. Po krótkiej rozmowie zdecydowała się poddać spotkanie. W konsekwencji Magda Linette awansowała do ćwierćfinału, co już jest jej najlepszym tegorocznym wynikiem. Jej kolejną rywalką będzie lepsza z pary Jil Teichmann - Julia Putincewa.

Magda Linette (POL) [8] - Alize Cornet (FRA): 7:6(2), 3:0 (krecz)