Siatkówka - VNL kobiet: Serbia vs Polska [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 26.05.2021, 14:36

Po wczorajszym horrorze przeciwko Włoszkom i zwycięstwie po tie-breaku, dziś na podopieczne Jacka Nawrockiego wcale nie czeka łatwiejsze zadanie. Przed Polkami starcie z reprezentacją Serbii. Relacja LIVE z tego spotkania tuż przed godziną 16.

Serbia - Polska 3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

Relacja na żywo

Dziękujemy za naszą relację LIVE. Zapraszamy na jutrzejszy mecz z Turcją, który zacznie się o godzinie 18.

25:21 - KONIEC MECZU! Bardzo dobry pierwszy set Polek, a później po prostu tragedia. Nic nie szło nam w grze i kolejne sety przegrane do 17, 16 i 21 kończą spotkanie.

23:20 Nie wygląda na to, żeby nas czekał tutaj zryw Polek, ale jak to mówią: "Nadzieja umiera ostatnia".

22:18 Nawet Magda Stysiak nie będzie kończyć wszystkiego... Serbki z powrotem na czterech punktach prowadzenia.

20:18 Sara Lozo atakuje w aut. Tym razem Serbki grając na drugą linię się nie popisały. To jest jednak kolejny punkt z błędu rywalek.

19:17 Nie łapie blok ataku Zuzanny Efimienko. Różnica dwóch punktów przed końcową fazą seta - to jest do odrobienia.

18:16 Wreszcie błąd Serbek na skutek naszej dobrej zagrywki. Tak wywierana presja zawsze zwiększa szansę na punkt.

18:14 Nic nie robią sobie z tej chwilowej słabości Serbki. Jaksić rozegrała na prawe skrzydło i kolejny punkt dla rywalek.

16:13 Błędy Serbek dają nam kolejne punkty. Już tylko trzy do odrobienia. Nie możemy jednak tylko na to liczyć.

16:11 Na drugiej przerwie technicznej pięć punktów straty. Wchodzimy w decydującego seta.

15:11 Magda Stysiak trzyma nas przy życiu. Najpierw udany atak, później as serwisowy. Oj, zaczną się jej bać Serbki. Cztery punkty to jest dystans do odrobienia.

15:8 Nie mają Polki przyjęcia... Upolowały sobie Serbki Zuzannę Górecką i tak punktuje.

13:8 Serbki nam pokazują, jak się gra. Kapitalny atak ze środka Jovany Kocić i Serbki znowu odskakują na pięć oczek.

11:7 Wreszcie teraz płynny atak Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. Takich mocnych ataków bez zawahania trzeba nam po prostu więcej.

9:6 Mamy teraz szczęście, że Serbki psują tę piłkę, ale miały kilka szans po swojej stronie. Strata zmniejszona do trzech oczek.

8:4 Polki wyglądają na zrezygnowane. Już nawet mają problem z obroną przy przechodzącej piłce. Wygląda to naprawdę źle.

5:3 Zbliżamy się do Serbek po chwili lepszej gry. Bardzo dobre zagrywki Magdy Stysiak i już to wygląda odrobinę lepiej.

5:0 Ładna siatkarsko akcja, była szansa by ją wreszcie wygrać. I co? Magda Stysiak wpada w siatkę.

4:0 Blokują Serbki atak Smarzek, nie zdążyła podłożyć ręki Fedusio. Wszystko za wolno, przewidywalnie...

2:0 Od dwóch punktów zaczynają Serbki. U nas jak źle było, tak jest...

25:16 - Drugi taki set z rzędu. Trzeciego nie wytrzymamy, bo po prostu ten mecz się skończy. Fatalna gra Polek.

23:16 Duża szkoda. Miała piłkę w górze Magda Stysiak, ale zaatakowała w aut...

22:15 Mylą się Serbki i to nawet dobrze, tylko że jedna czy dwie takie akcje niewiele zmieniają, bo u nas w ogóle nie ma siły ataku.

21:14 Serbki idą w stronę wygranego seta. Siedem punktów przewagi rywalek.

20:12 Myli się Magda Stysiak z zagrywki, ale i tak zrobiła sporo.

19:11 Zdenerwowała się bardzo Magdalena Stysiak - szkoda tylko, że tak późno, bo tej straty chyba nie da się odrobić.

19:9 Niech o tym co robią Polki świadczy fakt, że ostatnią piłkę musiała przyjmować... Malwina Smarzek. I tak to niewiele dało. 10 punktów przewagi Serbek.

17:9 Po przerwie technicznej Polki miały atak po swojej stronie. Magda Stysiak uderza w aut.

16:9 Siedem punktów przewagi Serbek. Nasze rywalki znowu się wydają być bezpieczne w tym secie.

14:8 Idziemy w kierunku scenariusza z poprzedniej partii. Zatrzymana teraz Magda Stysiak.

12:7 Po zdobytym punkcie przez Polki odpowiada dobrze dziś grająca Lazović, wykorzystując polski blok. W kolejnej akcji Lazović też zdobywa punkt - tym razem atakiem po ciasnym skosie.

10:6 Odjeżdżają Serbki. Na polskiej ławce widać zdenerwowanie trenera Jacka Nawrockiego, co nie wróży dobrze.

8:6 Trudna i długa akcja pełna chaosu, ale ważne, że z niego zrodził się punkt dla Polski.

8:5 Przerwa techniczna przy trzypunktowym prowadzeniu reprezentacji z Bałkanów.

6:4 Z remisu znowu dwa punkty z rzędu robią Serbki.

4:4 TAK TRZEBA GRAĆ! Odrabiamy straty. Wreszcie uderzenie "ile fabryka dała", w wykonaniu Malwiny Smarzek.

4:2 Zablokowana Stysiak w kolejnej akcji spektakularną czapą. Później Lazović zagrywa w siatkę z zagrywki.

3:1 Polki zbyt słabo atakują ze skrzydeł, więc Aleksandra Lazić pokazała naszym siatkarkom, jak to się robi.

2:1 Brawo dla Martyny Łazowskiej, która jednak została na boisku po drugim secie, więc nie wróciliśmy całkiem do pierwszej szóstki.

1:0 Na boisku pierwsza szóstka. Oby to było dobre posunięcie. Zaczynamy jednak od przegranej akcji.

25:17 - Oby chociaż ta końcówka seta była dobrym bodźcem przed trzecią partią. Polki rozbite w drugim secie przez Serbki

24:17 Dobra końcówka tego seta - ładny atak z drugiej piłki Martyny Łazowskiej, po czym kolejny udany atak Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

23:14 Przerwa dla trenera Jacka Nawrockiego. Ten set do zapomnienia. Po prostu nie wychodzi w nim Polkom absolutnie nic...

21:13 Bardzo źle... Zatrzymana na lewym skrzydle Monika Fedusio przez podwójny blok.

19:13 Bardzo ładne rozegranie Martyny Łazowskiej po słabym przyjęciu i skończony atak Kąkolewskiej. Tylko z takich sytuacji zdobywamy punkty w tym secie.

18:12 Szczęśliwie zdobyty punkt. Trzy okazje do skończenia piłki, a kończymy dopiero tę ostatnią. Sześć punktów przewagi Serbek.

16:10 Wraca do dobrej regularności ataku Magda Stysiak. To może nam pomóc w powrocie do seta.

16:9 Długa akcja dla Polek. To może trochę pomoże pozbierać się naszym reprezentantkom. Piłka skończona przez Magdę Stysiak.

16:8 Dawno nie widzieliśmy bloku w naszym wykonaniu. Dwójka Stysiak - Efimienko-Młotkowska daje nam punkt, ale co z tego, skoro ta druga na swojej zagrywce uderza w siatkę.

13:7 Byłoby już 14:6, ale Serbki się mylą. Gramy po prostu źle - bez ataku...

12:6 Oj, zaczyna odjeżdżać wynik w tym drugim secie. Łazowska zmieniła Nowicką, ale w pierwszej akcji niewiele to dało. Po chwili po naszej stronie dotknięcie siatki.

9:5 I znowu problemy z wykończeniem pierwszej akcji. Serbki bronią, a później już doskonale radzą sobie w ataku.

7:5 Ajjj, znowu nie kończymy piłek, które powinny paść naszym łupem i kontrę wykorzystuje Lazović.

5:5 Trzymamy się na remisie. Ładny teraz atak Zuzanny Góreckiej.

4:4 Nie kończymy ataku, ale lubimy, gdy w takim momencie ratuje blok. Stysiak i Kąkolewska z udaną akcją w tym elemencie. W kolejnej akcji Kąkolewska wygrywa na siatce.

3:2 Ładny atak Katariny Lazović po pomysłowym rozegraniu Jaksić. Wynik na razie na styku, nie szybuje w jedną czy drugą stronę.

1:1 Startujemy z drugim setem - tym razem od udanego ataku Serbek, ale w kolejnej akcji oddają nam one punkt zagrywką.

20:25 - Martyna Czyrniańska kończy seta. Kapitalne wejście młodej Polki i prowadzimy 1:0

20:24 Jeszcze się bronią Serbki za pomocą ataku Sary Lozo. My jednak mamy kilka piłek setowych.

19:23 Piękne wejście Martyny Czyrniańskiej! Polka ogrywa blok i po palcach zdobywa punkt. Polki bliskie wygrania seta.

19:21 Topnieje nasza przewaga w końcówce. Oby się nie powtórzył scenariusz z wczoraj.

18:20 Dwa punkty z rzędu dla Serbii. Najpierw przejście linii przy serwisie Stysiak, później Julia Nowicka wpada w siatkę przy rozegraniu.

16:20 Brawo Magda!! As serwisowy nowej zawodniczki klubu z Monzy i drugi czas dla trenera reprezentacji Serbii.

16:19 Ładne rozegranie Nowickiej do Stysiak, a ta pewnie kończy z prawego skrzydła.

15:18 Znakomity atak Malwiny Smarzek. O przerwę prosi Aleksandar Vladislavjev.

14:17 Ależ wiele nam daje w tym turnieju Magdalena Stysiak. Teraz mimo bardzo słabego przyjęcia młoda przyjmująca kończy z lewego skrzydła.

13:16 Druga przerwa techniczna przy trzypunktowym prowadzeniu Polek. Oba zespoły wchodzą w decydującą fazę seta.

12:15 Od pewnego momentu status quo w wyniku tego meczu i to nas cieszy. Teraz kolejny oddany punkt z zagrywki - tym razem przez Carić.

11:13 Znakomicie serwuje dziś za to Magda Stysiak. Teraz utrudniła Serbkom przyjęcie, ale kończy Carić.

10:12 Myli się Jaksić w zagrywce - dość słabo początkiem meczu oba zespoły w tym elemencie. Po chwili w kolejnej akcji piłka do Carić, która kończy.

8:11 Trzymamy trzy punkty przewagi, to bardzo ważne. Julka Nowicka popisuje się ładną kiwką, taką jak wczoraj w pierwszej akcji spotkania z Włoszkami.

7:9 Po przerwie technicznej jeden punkt dla każdej ze stron. Chciała ofensywnie zaserwować Smarzek, ale zagrała w siatkę.

6:8 Odzwyczailiśmy się w ostatnich latach od przerw technicznych, ale na tym turnieju one obowiązują. Pierwsza przy dwupunktowym prowadzeniu Polek.

6:7 Po kilku punktach z rzędu Polek przerwana seria. Atak Sary Lozo z okolic trzeciego meta. Polki niepotrzebnie skoczyły do bloku.

5:6 Wracamy na prowadzenie dzięki znakomitej zagrywce Agnieszki Kąkolewskiej.

5:4 Mamy przyjęcie, nie mamy ataku. Kontrę wykorzystuje Carić i Serbki pierwszy raz w tym meczu na prowadzeniu.

3:4 Błąd Zuzanny Góreckiej i został nam już tylko punkt przewagi.

1:4 I była to bardzo dobra zagrywka. Serbki miały duży problem z atakiem i Lazović atakuje w aut.

1:3 Pierwszy punkt Serbek po bloku na Smarzek. W odpowiedzi ładny atak Stysiak, która staje na zagrywce.

0:2 Zaczynamy od punktu zdobytego przez Magdalenę Stysiak po dłuższej akcji Polek. W drugiej akcji błąd techniczny Serbek, gdy piłka była już na naszej stronie.

Kąkolewska, Nowicka, Górecka, Efimienko-Młotkowska,, Smarzek, Stysiak - Jagła, Stenzel

Lazović, Carić, Kocić, Jaksić, Medić, Lozo - Djordjevi

Za niedługo zaczynamy. Pora, by Polki powalczyły o drugie zwycięstwo w turnieju. Trzymamy kciuki. Za chwilę poznamy też pierwsze szóstki.

Reprezentacja Serbii do Rimini, podobnie jak nasze wczorajsze rywalki, przyjechała drugim składem, ale w kadrze można znaleźć siatkarki znane z Tauron Ligi - Katerinę Lazović i Anę Bjelicę. Z kolei we wczorajszym meczu przegranym z Turcją 2:3 najskuteczniejszą siatkarką była Sara Carić (23 punkty). To świadczy o tym, że to wcale nie będzie łatwy mecz.