Strzelectwo - ME i MEJ: Baksalary szósty w finale skeeta

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 26.05.2021, 20:25

Blisko, ale jednak daleko sukcesu w juniorskim skeecie był na rozgrywanych w chorwackim Osjieku mistrzostwach Europy Kacper Baksalary. Polak zakwalifikował się do finału z drugim rezultatem, ale w nim jako pierwszy odpadł z rywalizacji i uplasował się ostatecznie na szóstym miejscu.

Obiecująco wyglądała postawa naszego reprezentanta podczas dwudniowych kwalifikacji. Już po wczorajszej inauguracji zawodów Polak zajmował wysokie miejsce w stawce. Dziś na strzelnicy w Osijeku radził sobie podobnie dobrze, zestrzelił 47 na 50 możliwych rzutków i z łącznym wynikiem 119 trafień awansował z drugiego miejsca do finałowej szóstki.

W decydującej o medalach rozgrywce widać było jednak sporo stresu w poczynaniach naszego reprezentanta. Biało-Czerwony od początku odstawał nieco od swoich rywali. W stawce Włochów i Cypryjczyków, którzy zajęli pozostałe miejsca w finale, plasował się w drugiej połowie stawki. Przez dłuższy moment była nadzieja, że Polak przebrnie pierwsze eliminacyjne sito. Baksalary nie trafił jednak rzutka numer 17 i 19., przez co z zajmowanej wcześniej czwartej lokaty spadł na szóste miejsce, oznaczające pożegnanie się z dalszą częścią rywalizacji. Tę wygrał ostatecznie Włoch Ghilli, który pokonał w ostatnim pojedynku Cypryjczyka Varnavidesa. Na 22. lokacie konkurs zakończył Krzysztof Buniowski.

W innej rozgrywanej dziś juniorskiej konkurencji, karabinie w trzech postawach, reprezentanci Polski notowali lokaty w drugiej i trzeciej dziesiątce. Najwyżej sklasyfikowany był 14. Kacper Sadowski, który słabą stójką zaprzepaścił swoje szansę na występ w finałowej ósemce. Najtrudniejsza z postaw weryfikowała też umiejętności pozostałych Biało-Czerwonych, 21. Michała Chojnowskiego i 23. Kajetana Krzyski.

Nieco w cieniu młodszych kolegów występowali dziś w Osijeku seniorzy. W odbywających się dziś zawodach mikstów w pneumatykach żadna z czterech naszych par nie potrafiła przejść pierwszej fazy kwalifikacji. Najbliżej tej sztuki byli w karabinie Natalia Kochańska i Maciej Kowalewicz, sklasyfikowani ostatecznie na dziewiątej pozycji (strata 0,2 punktu do ósmych Szwajcarów). Tomasz Bartnik w duecie z Anetą Stankiewicz uplasowali się dopiero na 21. miejscu. Oba polskie pistoletowe miksty zajmowały lokaty w trzeciej dziesiątce: 24. byli Julita Borek i Szymon Wojtyna, a 29. Agnieszka Korejwo i Grzegorz Długosz.