Liga Europy - finał: Villarreal CF - Manchester United [ZAPIS LIVE]
Agnieszka Musiał/Poinformowani.pl

• Dodał: Izabela Szukowska
  • Data publikacji: 26.05.2021, 23:57

W środę wieczorem na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk zabłysną światła, a wzrok kibiców skieruje się ku zielonej murawie. O puchar w wielkim finale Ligi Europy UEFA powalczą hiszpański Villarreal CF oraz wicemistrz Anglii, Manchester United. Na naszą relację live z tego wydarzenia zapraszamy tuż przed godziną 21.00.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 (k. 11:10)

Relacja na żywo

Dziękujemy za spędzenie z nami wieczoru i zapraszamy na kolejne relacje live już niebawem. Dobranoc!

David de Gea i... Rulli broni! Villarreal zdobywa puchar Ligi Europy UEFA 2020/21! Hiszpańska ekipa sięga po pierwsze trofeum LE w historii.

Czas na bramkarzy! Geronimo Rulli strzela pewnie!

Cóż za napięcie... Kolejni piłkarze wykorzystują swoje jedenastki. Na liczniku 10:10!

Luke Shaw zdobywa gola, choć bramkarz miał na rękawicach piłkę.

Raul Albiol niezbyt mocno, po ziemi, ale mimo to dał radę zmylić bramkarza.

Fred w prawy dolby róg i mamy 6:6 na liczniku.

Moi Gomez w sam środek bramki. 6:5

Edinson Cavani nieomylny... 5:5! Nikt nie chce oddać pucharu LE.

Daniel Parejo strzela w lewą stronę. Cóż za pewność siebie! 5:4

Marcus Rashford bierze rozbieg, zatrzymuje się i ponownie rusza do piłki. Jest już 4:4. Zespoły idą łeb w łeb.

Alberto Moreno pozostawia bramkarza MU bez szans na obronę 4:3 dla Hiszpanów.

Bruno Fernandes podobnie jak jego poprzednicy - nie myli się. 3:3!

Paco Alcacer strzela po ziemi i choć De Gea jest bliski obrony, piłka prześlizguje się pomiędzy jego rękawicami.

Do piłki podchodzą kolejni zawodnicy. Zarówno Raba, jak i Alex Nicolao Telles perfekcyjnie umieszczają futbolówkę w siatce.

Gerard Moreno i Juan Manuel Mata bezbłędni. 1:1!

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Sędzia dmucha w gwizdek i kończymy półgodzinną batalię o gola na wagę zwycięstwa. Przed nami konkurs rzutów karnych, który wyłoni triumfatora tegorocznej edycji Ligi Europy UEFA.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Jeszcze jedna zmiana w zespole Villarrealu. Etienne Capoue - Raba.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Aaron Wan-Bissaka schodzi z boiska. Na minutę pojawi się Juan Manuel Mata. Na odpoczynek zasłużył także Scott McTominay. Jego miejsce uzupełnia Alex Nicolao Telles.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Na tablicy pojawia się liczba "3", co oznacza, że jeszcze 180 sekund na strzelenie gola.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 To jednak nic groźnego, wiec Shaw może kontynuować grę.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Luke Shaw prosi o pomoc medyczną.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Bez jedenastki dla Villarrealu.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Tymczasem na boisko wbiega Axel Tuanzebe (Eric Bailly schodzi) oraz Daniel James za Pogbę.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Analiza VAR pójdzie w ruch... Możliwe zagranie ręką gracza Manchesteru w polu karnym. Arbiter podchodzi do monitora, aby dokładnie przeanalizować nagranie.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Emocje targają Edinsonem Cavanim, który otrzymuje żółty kartonik.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Francis Coquelin otrzymuje niskie podanie i stara się wpuścić ją między stoperów, ale bez skutku.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Marcus Rashford zostawia za plecami dwóch obrońców i wbiega w pole karne. Nie ma jednak okazji oddać strzału, ponieważ bramkarz chwyta piłkę w rękawice.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Ostatnie piętnaście minut. Czy siatka za plecami któregoś z bramkarzy zatrzepocze?

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Pierwszy kwadrans dogrywki za nami, który nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Pora na zmianę stron.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Choć piłkarze powoli opadają z sił, kibice nie boją się zdzierać gardeł. Taki doping na pewno pokrzepia.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Menadżer MU decyduje się na odświeżenie składu. Mason Greenwood żegna się z kibicami, w jego zastępstwo wchodzi Fred.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 I mamy pierwszy strzał w tej części meczu. Paco Alcacer oddaje strzał z krawędzi pola karnego, ale przestrzela. Sytuacji jakich wiele w dzisiejszym spotkaniu.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Nieco spokojniej na murawie, Villarreal wciąż przy piłce w środkowej strefie boiska.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Ekipa z Hiszpanii nie jest bierna, buduje atak pozycyjny i stara się rozbroić linię stoperów MU.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Czerwone Diabły nie zwlekają i niemal od razu atakują bramkę rywali. Bruno Fernandes oddaje mocny strzał, który finalnie zablokowany jest przez obrońcę.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Czy pół godziny wystarczy, by wyłonić zwycięzcę? Przekonajmy się! Rozpoczynamy dogrywkę.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Półtorej gry meczu finałowego Ligi Europy UEFA za nami. Chwila oddechu i ruszany z dogrywką. Na liczniku skromny wynik 1:1.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Pau Torres analogicznie do Pogby sprzed chwili, z tym, że przyjmuje futbolówkę, ustawia ją na stopie i... Kieruje ją nad poprzeczkę.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Arbiter dolicza trzy minuty do drugiej połowy. Dogrywka zbliża się wielkimi krokami.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Czy to była piłka meczowa? Być może. Na zegarze wybiła 90. minuta, a niepilnowany Paul Pogba trafia głową w piłkę i przestrzela dużo nad poprzeczką.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Kolejna już zmiana w ekipie Emery'ego. Alfonso Pedraza może odpocząć, na jego miejsce wchodzi Alberto Moreno. Na ławce siada także Juan Foyth, zastąpiony przez Mario Gaspara.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Przy piłce Luke Shaw oraz Bruno Fernandes. Na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry decyduje się ten drugi, ale niewiele z tego wynika. Futbolówka finalnie ląduje daleko od bramki.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Za wcześniejszą sytuację oddaje Juan Foyth, który atakuje nogi przeciwnika. Ostrzeżenie i rzut wolny.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Eric Bailly w nieprzepisowy sposób zatrzymuje rywala, który wyszedł z kontrą. Sędzia nie zamierza przymykać na to oka, Bailly "nagrodzony" żółtym kartonikiem.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Wicemistrzom Premier League niezwykle ciężko przedrzeć się przez linię defensywy swoich oponentów. Wciąż notują niecelne strzały albo takie, które momentalnie są blokowane.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Bardzo aktywny w ostatnich minutach Scott McTominay posyła piłkę wzdłuż linii bramkowej boiska, szukając swoich kolegów w polu karnym. Futbolówka trafia pod nogi obrońców, ale zagranie warte uwagi.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Menadżer Żółtej Łodzi Podwodnej posyła na murawę świeżą krew. Boisko opuszcza Yeremi Pino, którego zastępuje Paco Alcacer. Drugą zmianą jest para Manuel Trigueros - Moi Gomez.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry. Statystyki ogólnych strzałów to 6:10 dla formalnych gospodarzy.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Nie opuszczamy połowy Villarrealu. Edinson Cavani zagrywa futbolówkę z krawędzi pola karnego, ale ta zostaje szybko wychwycona przez obrońcę i akcja zostaje udaremniona. Gol wisi w powietrzu...

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Co za akcja dla Wyspiarzy, niemal stuprocentowa! Świerną sytuację miał Marcus Rashford, który z bliskiej odległości nie wycelował do siatki rywali i posłał piłkę obok prawego słupka.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Bruno Fernandes dośrodkowuje piłkę, ale bramkarz Villarrealu bez problemu ją wyłapuje. Takie zagrania nie wystarczą, by objąć prowadzenie.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Dużo niepokoju w grze obu ekip. Czuć presję nieuchronnie mijającego czasu.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Zespół w czerwonych trykotach sygnalizuję zagranie ręką przez gracza Villarrealu w strefie jedenastki. Arbiter jednak nie reaguje na ich krzyki.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Zespół Manchesteru gna pod bramkę oponentów, ale Marcus Rashford zostaje złapany na spalonym.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 I czas na pierwszą zmianę w zespole Unaia Emery'ego. Carlosa Baccę zastąpi Francis Coquelin.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Czerwone Diabły idą za ciosem, bramka na 1:1 dodała im wiatru w żagle. Bruno Fernandes znajduje się w obiecującej odległości, ale zagrywa niecelnie na bliższy słupek. W zespole Anglików widać jednak wielkie poruszenie i chrapkę na kolejnego gola.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Kibice i piłkarze Manchesteru United na chwilę wstrzymali oddech... Była rozważana możliwość spalonego, ale analiza VAR rozwiała wszelkie wątpliwości. MU wraca do gry.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 Po dużym zamieszaniu w strefie jedenastki, Cavani przejmuje piłkę i bezbłędnie wykańcza akcję.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 GOL! I mamy wyrównanie. Na 1:1 strzela Edinson Cavani.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Pierwszy żółty kartonik w tym spotkaniu otrzymuje Etienne Capoue.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Gracze przeciwnych drużyn zderzają się ze sobą w polu karnym i zegar zostaje "wstrzymany". Arbiter rozważa wskazanie na wapno, ale po analizie VAR staje się jasne, że podyktowanie jedenastki byłoby według niego nieprawidłową decyzją.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Stałe fragmenty gry to mocna strona hiszpańskiej ekipy. Etienne Capoue wykonuje dośrodkowanie w pole karne, piłka przechodzi między zawodnikami i po chwilowym chaosie - wybita jest na aut. Mimo to, było gorąco.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Połowę rozpoczynamy od... Rzutu wolnego dla Villarrealu po faulu Erica Bailly'ego.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Żaden z menadżerów nie dokonał zmian w drugiej połowie. Na boisku identyczne "jedenastki", co w pierwszej części starcia.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Piłka idzie w ruch!

Jesteśmy z powrotem na arenie w Gdańsku. Kto podniesie puchar Ligi Mistrzów UEFA? Tego dowiemy się już za około 45 minut.

Cóż za emocje podczas pierwszej połowy. Na stadionie w Gdańsku czuć obecność kibiców, którzy żwawo dopingują swoje zespoły. Padł także pierwszy gol. W 29. minucie David De Gea został zaskoczony przez Gerarda Moreno, choć wszystkie znaki na niebie wskazywały, iż to Manchester otworzy wynik. Szatnia MU z pewnością będzie drżeć... Wracamy za kwadrans.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Clement Turpin gwiżdże po upływie dwóch minut doliczonego czasu gry, dając sygnał o końcu pierwszej połowy meczu.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Mason Greenwood jest bliski wyrównania. Finalnie piłka osadza się w rękawicach bramkarza i Villarreal może odetchnąć z ulgą. Było blisko!

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Manchester traci piłkę i rusza kontratak oponentów. Yeremi Pino jest już o krok od wycelowania pomiędzy słupki, jednak jego zamiary są odczytane bardzo szybko. Licznik bez zmian.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 MU wymienia pomiędzy sobą krótkie podania, rozciągając grę na całą szerokość boiska. Cóż, być może uda im się tym sposobem znaleźć lukę w obronie? Choć może być ciężko... Hiszpanie skrupulatnie pilnują swoich pozycji.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Bruno Fernandes wbiega w okolicę jedenastki, ale przepisowy wślizg gracza Villarrealu nie pozwala mu na dalszą grę.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Popis obrońców Żółtej Łodzi Podwodnej trwa w najlepsze. Tym razem linia defensywna stopuje strzał Edinsona Cavaniego.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Pole karne Villarrealu wypełnia się żółtym kolorem. Widać, że chcą utrzymać korzystny wynik chociażby do przerwy.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Szturm na bramkę Hiszpanów rozpoczęli Anglicy. Swoje okazje mają jeden po drugim Scott McTominay oraz Luke Shaw, ale nic z tego nie wynika.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Widać napięcie między oboma zespołami, gol na 1:0 podgrzał atmosferę w Gdańsku.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Ekipa MU nie uczy się na błędach. Luke Shaw popełnia faul i kolejny raz dyktowany jest rzut wolny dla Villarrealu.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 Ole Gunnar Solskjaer wymachuje sprzed linii boiska, instruując swoich piłkarzy. Strata bramki przy znacznej przewadze z pewnością martwi.

Villarreal CF - Manchester United 1:0 GOL! Choć do tej pory oglądać mogliśmy głównie Czerwone Diabły w akcji, piłkę w siatce jako pierwszy umieszcza drugi zespół. Gerard Moreno chwyta piłkę wybijającego Parejo i posyła ją tuż obok prawego słupka! 1:0.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Żólta katka dla Edinsona Cavaniego za niesportowe zachowanie. Hiszpanie wykonają rzut wolny z obiecującej odległości.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Sytuację na 1:0 mają Hiszpanie. Yeremi Pino zagrywa piłkę w światło bramki, która przechodzi obok bliższego słupka.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Za nami połowa pierwszej części meczu. Tempo jest dynamiczne, więcej sytuacji kreują Wyspiarze, ale Villarreal CF nie pozostaje bierny, o czym świadczy zgarnięcie kilku stałych fragmentów gry z narożnika.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Piłkarz Czerwonych Diabłów przyjmuje piłkę na lewym skrzydle i miękką wrzutką podaje ją w środek pola karnego. Futbolówka po wybiciu głowa ląduje na przeciwległym skrzydle, z którego gracz MU decyduje się strzelać. Zagranie jest jednak dalekie od ideału i nie wpływa na wynik.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Po chwilowej dominacji graczy w żółtych strojach, znów przenosimy się na drugą połowę. Obrońcy Villarrealu tworzą jednak szczelny mur i nie przepuszczają napastników MU dalej niż na 20 metrów od bramki.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Rzut wolny i dwa rzuty z różne przyznane Hiszpanom nie przynoszą żadnych groźnych akcji.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Paul Pogba ma świetną okazję do oddania strzału, ale nie pilnuje linii spalonego. Sędzia asystent podnosi chorągiewkę.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Ponownie Manchester United stwarza groźną sytuację pod bramką rywala. Mason Greenwood otrzymuje piłkę na prawym skrzydle i zagrywa wewnętrzną częścią stopy. Oponenci są czujni i wybijają piłkę za linię boiska. Sędzia dyktuje rzut rożny.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Juan Foyth jest opatrywany przez pomoc medyczną z uwagi na krwawiący nos.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Z bocznej strefy boiska piłka przechodzi w centralną część do Scotta McTominaya, który decyduje się na strzał z dystansu. Futbolówka przechodzi obok lewego słupka.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Przy piłce podopieczni Ole Gunnara Solskjaera. Ustawieni szeroko, ślą do siebie długie podania.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Zespół z Wysp przejmuje piłkę w środkowej strefie i rusza na bramkę rywali. Hiszpanie są jednak czujni i nie pozwalają przedrzeć się Czerwonym Diabłom przez linię defensywy.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Rzut wolny dla Villarrealu po faulu Masona Greenwooda.

Villarreal CF - Manchester United 0:0 Mamy pierwszy gwizdek. Ruszyli!

Trwa symboliczne przekazanie proporczyków i przywitanie się kapitanów głównych aktorów spektaklu - Żółtej Łodzi Podwodnej oraz Czerwonych Diabłów.

Czas na hymn LE. Cóż za wrzawa na Polsat Plus Arenie w Gdańsku!

Zawodnicy powoli wyłaniają się z tunelu i ustawiają na boisku.

Kilka minut przed wyjściem na murawę piłkarzy oraz arbitrów, kibice mogą obserwować ceremonię otwarcia finału Ligi Europy UEFA. Tancerze wykonują choreografię, a fani dopingują swoim zespołom z trybun. Atmosfera jest, zatem możemy zaczynać.

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Clement Turpin.

Znamy już składy obu drużyn! Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Pedraza – Pino, Capoue, Perejo, Trigueros – Moreno, Bacca; Manchester United: De Gea – Shaw, Lindelof, Bailly, Wan-Bissaka – Pogba, McTominay, Greenwood, Fernandes, Rashford - Cavani

Początek finałowego starcia zaplanowano na godzinę 21.00, zapraszamy do śledzenia relacji!