Podnoszenie ciężarów - MŚJ: przeciętny występ polskich reprezentantów
Sander van Ginkel/wikimedia

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 26.05.2021, 22:24

W kolejnym dniu mistrzostw świata juniorów w podnoszeniu ciężarów odbywających się w uzbeckim Taszkiencie o medale walczyło dwoje reprezentantów Polski. Niestety, Wiktoria Wołk zajęła siódmą pozycję w kategorii do 64 kg kobiet. Konrad Łazuga z kolei uplasował się dopiero w połowie drugiej dziesiątki w kategorii do 73 kg mężczyzn.

Patrząc na wyniki sztanginstki na co dzień trenującej w klubie Tarpan Mrocza, widać pewną stabilizację. W ubiegłym miesiącu na Mistrzostwach Europy seniorów młoda Polka osiągnęła wynik 199 kg w dwuboju, dziś natomiast 198 kg. Taki wynik nie pozwolił jednak Wiktorii Wołk myśleć o medalu. Pomimo niewielkiej straty po rwaniu, tylko jedna udana próba w podrzucie (107 kg) była sporo słabsza od zawodniczek z czołówki, przez co Wołk zakończyła zmagania na siódmej pozycji.

Jeszcze słabiej zaprezentował się Konrad Łazuga. Po trzech pewnie zaliczonych próbach w rwaniu, polski zawodnik dopiero w trzeciej próbie zaliczył 142 kg w podrzucie, dzięki czemu został sklasyfikowany w dwuboju. Finalnie 18-letni zawodnik ukończył zmagania na 14. pozycji, wyprzedzając zaledwie dwóch zawodników.