Siatkówka - Liga Narodów: bez niespodzianek w drugiej rundzie spotkań

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 27.05.2021, 10:45

Środowe spotkania drugiej rundy zmagań podczas tegorocznej Ligi Narodów siatkarek nie przyniosły niespodzianek. Kolejne pewne zwycięstwa w trzech setach odniosły otwierające tabelę Japonki, Amerykanki, Brazylijki i Turczynki. Zaskoczeniem nie był też niestety wynik pojedynku Polek z aktualnymi mistrzyniami świata Serbkami.

Drugą rundę rywalizacji otworzył niezwykle zacięty mecz, w którym po pięciosetowej walce zwycięstwo nad Holenderkami odniosły Niemki, wygrywając tym samym swój pierwszy pojedynek. Szczególnie wyrównany był trzeci set, w którym panie rozegrały łącznie 58 punktów. W azjatyckim starciu między Koreą Południową a Tajlandią górą były Koreanki, które po przegranym secie otwarcia w kolejnych nie dały już rywalkom większych szans. Swój pojedynek od początku kontrolowały z kolei Japonki, które niespodziewanie łatwo poradziły sobie z Chinkami, pokonując je w trzech setach. Dość stwierdzić, że liderki tabeli pozwoliły przeciwniczkom w ich najlepszym secie zdobyć 19 punktów. Dużo emocji i zwrotów akcji przyniósł z kolei następny mecz wygrany po pięciosetowej walce przez Rosjanki. Siatkarki Sbornej skutecznie odrobiły straty do prowadzących 0:2 Belgijek, by zapisać na swoim koncie trzy kolejne partie i cieszyć się z drugiego tryumfu.

Kolejny pojedynek przyniósł największe emocje dla polskich kibiców, jednak biało-czerwone po bardzo dobrym pierwszym secie nie były w stanie utrzymać swojej gry i finalnie uległy mistrzyniom świata z Serbii w czterech partiach. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać TUTAJ. Późniejsze spotkania przyniosły pewne, trzysetowe zwycięstwa faworytek. Brazylijki bez problemu poradziły sobie z siatkarkami z Dominikany, nie pozwalając rywalkom zdobyć więcej niż 20 'oczek'. Większych problemów nie miały też Turczynki, odprawiając gospodynie z Italii. Po sensacyjnym początku ostatniego spotkania, gdzie Amerykanki pierwszy set z Kanadyjkami wygrały dopiero na przewagi, w dwóch kolejnych partiach faworytki zwyciężały już do 15 i 10, notując kolejne zwycięstwo.

Po dwóch rundach zmagań na czele tabeli utrzymały się Japonki, a za ich plecami plasują się Amerykanki i Brazylijki. Polki aktualnie zajmują 10. lokatę. Całą tabelę można znaleźć TUTAJ.

Wyniki środowych meczów Ligi Narodów kobiet:

Holandia - Niemcy 2:3 (25:18, 18:25, 30:28, 23:25, 12:15)

Tajlandia - Korea Południowa 1:3 (25:15, 13:15, 18:25, 17:25)

Chiny - Japonia 0:3 (13:25, 19:25, 17:25)

Belgia - Rosja 2:3 (25:23, 25:21, 19:25, 19:25, 8:15)

Serbia - Polska 3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

Brazylia - Dominikana 3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

Turcja - Włochy 3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

Stany Zjednoczone - Kanada 3:0 (26:24, 25:15, 25:10)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.