Quintin Soloviev/WIkimedia Commons

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 27.05.2021, 09:20

Za nami trzy kolejne spotkania w hokejowej NHL. Minionej nocy awans do kolejnej fazy play-off wywalczyły ekipy Tampa Bay Lightning oraz New York Islanders.

Hokeiści z Tampy pewnie pokonali zespół Florydy Panthers - 4:0, pieczętując tym samym awans do ćwierćfinału konferencji wschodniej. Zaczęło się od trafienia Patricka Maroona na początku pierwszej tercji, zaś kolejna bramka padła w kolejnej odsłonie, a jej autorem był Steven Stamkos, który skorzystał z przewagi liczebnej na lodzie. Dopełnienie tego triumfu nastąpiło w drugiej połowie trzeciej tercji, gdy na listę strzelców wpisali się Brayden Point oraz Alexander Killorn, który trafił do pustej już bramki.

Tampa Bay Lightning 4:0 Florida Panthers (1:0, 1:0, 2:0)

(4:2 w łącznej rywalizacji dla Tampy)

Awans do ćwierćfinału tej samej konferencji wywalczyli też hokeiści z Nowego Jorku, którzy po zaciętym meczu ograli Pittsburgh Penguins - 5:3. Zaczęło się jednak od szybkiego trafienia Pingwinów autorstwa Jeffa Cartera. Gospodarze odpowiedzieli po czterech minutach i golu Anthony'ego Beauvilliera. W pierwszej tercji padły jeszcze dwie bramki, po jednej z obu stron. Najpierw, dla gości strzelił Jake Guentzel, korzystając z przewagi liczebnej, a potem dla stołecznych wyrównał Kyle Palmieri. Druga tercja zadecydowała o ostatecznym wyniku. Ponownie szybko zaczęli goście, dzięki bramce Jasona Zuckera, ale to było wszystko na co ich było stać. Później, Islanders dołożyli jeszcze trzy trafienia. Dwa razy bramkarza rywali pokonał Brock Nelson, a raz Ryan Pulock i skończyło się na rezultacie - 5:3.

New York Islanders 5:3 Pittsburgh Penguins (2:2, 3:1, 0:0)

(4:2 w łącznej rywalizacji dla Islanders)