Tenis - WTA Strasburg: Linette z awansem do półfinału
Jérémy Daniel/ WIkimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 27.05.2021, 15:37

Magda Linette awansowała do półfinału turnieju rangi WTA 250 w Strasburgu. Polka w ćwierćfinałowym pojedynku potrzebowała 75 minut, by wygrać spotkanie w dwóch setach z Julią Putincewą. 29-latka o finał powalczy z Soraną Cirsteą.

Od samego początku spotkania Magda Linette potwierdzała swoją wysoką formę. Biało-czerwona pewnie wygrywała gemy przy własnym podaniu, a w odsłonie numer sześć wykorzystała pierwszą okazję na przełamanie swojej rywalki. Do końca pierwszego seta 29-latka utrzymała poziom swojej gry, a co za tym idzie prowadzenie. Polka zakończyła tę część meczu wynikiem 6:3.

Drugą część rywalizacji w imponujący sposób otworzyła Polka. Julia Putincewa w tym fragmencie gry była bezradna, co poskutkowało prowadzeniem 4:0 na korzyść Linette. Kolejna faza drugiego seta należała jednak do Kazaszki, która wygrała trzy gemy z rzędu i rozstawiona w tych zawodach z numerem ósmym mogła poczuć się zagrożona. Natomiast ostatnie dwa gemy należały do Polki, która dzięki temu awansowała do 1/2 finału.

Magda Linette, dla której będzie to pierwszy udział na tym etapie turnieju od ponad 16 miesięcy, o finał w rozgrywkach powalczy z Rumunką Soraną Cirsteą.

Magda Linette (POL)[8] - Julia Putincewa (KAZ)[4] - 6:3, 6:3