Strzelectwo - ME: Polacy bez blysku w czwartek

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 27.05.2021, 19:55

Kolejny dzień strzelecki mistrzostw Europy zakończył się bez medalu dla Polski. Wiele powodów do radości mieli za to dziś kibice strzelectwa we Włoszech.

Najbardziej interesujące wydawało się dokończenie rywalizacji w skeecie. W obu liczyliśmy po cichu, że Polacy pokuszą się o awans do finału, choć po wczorajszych seriach wydawało się to szalenie trudne. Jakub Werys zaprezentował się dobrze, w dwóch seriach pudłował po razie, ale do finału zabrakło przynajmniej dwóch strąconych rzutków. Polak sklasyfikowany został ostatecznie na 18. miejscu. Złoty medal wywalczył Włoch Gabreiele Rosetti, który w finale okazał się minimalnie lepszy od Cypryjczyka Georgiosa Achilleosa i Fina Eetu Kallioinena.

Aleksandrze Jaromolińskiej do finału zabrakło 3 punktów. Gdyby Polka strzelała dziś na czysto mogło się to udać, jednak serie 23 i 24 trafień dały jej łącznie z wczorajszymi wynikami 14. miejsce. Natalia Szamrej dziś strąciła 45 rzutków i sklasyfikowana została ostatecznie na 27. lokacie. Jak wśród mężczyzn, tak i u kobiet złoto jedzie do Włoch, wywalczyła go Chiara Cainero, wyprzedzając Rosjankę Zilię Batyrshinę i Brytyjkę Amber Hill.

Maja Jarosińska w eliminacjach juniorek w pistolecie na 25 m spisała się słabo. Zaczęła od świetnych 98 punktów w pierwszej serii precyzyjnej, ale potem było już coraz gorzej. W ostatniej serii szybkościowej było bardzo źle - 80 punktów zepchnęło Polkę na odległe miejsce. Kolejne złoto dla Włoch wywalczyła Margherita Veccaro.

Dwa polskie miksty zaprezentowały się w zawodach młodych karabiniarzy w trzech postawach. Kacper Sadowski i Julia Mikołowska wystrzelali w szerokim 573 punkty, co dało im szóstą pozycję. Do lokaty dającej możliwość walki o medale zabrakło 5 punktów. Julia Piotrowska i Michał Chojnowski odpadli w pierwszej fazie eliminacyjnej, zajmując w niej 9. miejsce. W meczu o złoto Rosjanie wyraźnie pokonali Węgrów, brąz przypadł w udziale drugiemu duetowi węgierskiemu.

Piękny włoski dzień w Osijeku zakończyli łodzi specjaliści skeeta z tego kraju, którzy w finale pokonali Cypryjczyków. Polacy w tej konkurencji nie startowali. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Rosjanki, srebro dla Włoch.