Ligue 1: Nantes bliżej utrzymania w Ligue 1!
jorono / 1029 images

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 27.05.2021, 22:39

Pierwsze spotkanie barażu o utrzymanie we francuskiej Ligue 1 pomiędzy Toulouse FC a FC Nantes zakończyło się zwycięstwem gości. Po trafieniach Blasa i Kolo dla „Kanarków” oraz golu Machado dla gospodarzy padł wynik 2:1.

Zawodnicy „TFC” zajęli trzecią lokatę w Ligue 2 a w półfinale barażu pokonali ekipę Grenoble aż 3:0. „Kanarki” z kolei zajęły osiemnastą pozycję z dorobkiem 38 „oczek” w Ligue 1. Faworytem tej rywalizacji wydawali się goście z wyższej ligi, którzy na dodatek ostatnio znajdują się w sporo lepszej formie.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Nantes, bowiem już w 10. minucie wyszli oni na prowadzenie. Ludovic Blas popisał się naprawdę dobrym rajdem i pewnie pokonał Maxime’a Dupe’a. Osiem minut później mieliśmy już jednak ponownie wynik remisowy. Deiver Machado wykorzystał nieporadność obrońców „Kanarków” i strzałem zza pola karnego nie dał żadnych szans na interwencję Albanowi Lafontowi. Gospodarze z Tuluzy nie nacieszyli się zbyt długo remisem, bowiem w 22. minucie  Randal Kolo dopadł do futbolówki odbitej przez Dupe’ a i spokojnie wpakował ją do siatki.

Drugie 45 minut przebiegało dość wyrównanie, chociaż Toulouse miało delikatną przewagę. Gospodarze nie umieli przełożyć jednak tego na ani jedno trafienie. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to „Kanarki” triumfowały 2:1.

Wynik ten spowodował, że FC Nantes jest w dużo lepszej sytuacji przed starciem rewanżowym, a zdobycz dwóch bramek na wyjeździe to już naprawdę pokaźna przewaga.

Toulouse FC – FC Nantes 1:2 (1:2)

Bramki: 19’ Machado – 10’ Blas, 22’ Kolo

Toulouse: Dupe – Gabrielsen, Dewaest, Amian – Machado, Kone, Spierings (79’ Ngoumou), Dejaegere (62’ van den Boomen), Moreira (72’ Sanna) – Bayo (62’ Healey), Adli

Nantes: Lafont – Traore, Pallois, Castelletto, Appiah – Simon (79’ Girotto), Chirivella, Louza (87’ Corchia), Kolo (87’ Emand) – Blas (80’ Perreira), Coulibaly (65’ Coco)

Żółte kartki: 63’ Kone, 72’ Moreira - 46’ Chirivella

Sędzia: Jeremie Pignard