NHL: Hurricanes z awansem!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 28.05.2021, 09:45

Minionej nocy za oceanem odbyły się tylko dwa spotkania hokejowej ligi NHL. Carolina Hurricanes pokonali Nashville Predators, zaś Montreal Canadiens ograli Toronto Maple Leafs.

Hokeiści Caroliny Hurricanes wygrali na wyjeździe z Nashville Predators - 4:3 i tym samym zapewnili sobie awans do ćwierćfinału konferencji wschodniej. Strzelanie w tym meczu zaczęło się szybko. Najpierw dla Predatorsów trafił Nick Cousins, a chwilę później wyrównał Brock McGinn. Na początku drugiej tercji Nashville objęło prowadzenie po bramce Miakel Granlunda, a potem wynik podwyższył Ryan Johansen. Goście odpowiedzieli golem Sebastiana Aho. W ostatniej tercji Hurricanes doprowadzili do remisu, a tym samym dogrywki, dzięki trafieniu Dougie'go Hamiltona. O zwycięstwie przyjezdnych i ich awansie do ćwierćfinału przesądził ponownie Aho.

Nashville Predators 3:4 Carolina Hurricanes (1:1, 2:1, 0:1, 0:1)

(4:2 w łącznej rywalizacji dla Hurricanes)

Również w starciu Maple Lefas z Canadiens, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Zaczęło się od podwójnego uderzenia gości, a konkretnie od Joela Armii. Na początku drugiej tercji prowadzenie Canadiens podwyższył inny z Finów - Jesperi Kotkaniemi. Chwilę potem obudzili się gospodarze za sprawą trafienia Zacha Hymana. Trzecia tercja padła łupem Maple Leafs, a dubletem popisał się Jake Muzzin. W dogrywce, lepsi okazali się goście dzięki ekspresowej bramce Nicka Suzuki.

Toronto Maple Leafs 3:4 Montreal Canadiens (0:2, 1:1, 2:0, 0:1)

(3:2 w łącznej rywalizacji dla Maple Leafs)