Droga do Tokio #94: turniej kwalifikacyjny w koszykówce 3x3 - dzień 5. [Zapis LIVE]
fiba.basketball

• Data publikacji: 30.05.2021, 09:15

Przed nami decydująca faza turnieju 3x3 koszykarzy, którego stawką jest zapewnienie sobie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie. Awans do tej części rozgrywek udało się wywalczyć reprezentacji Polski, która w ćwierćfinale zmierzy się ze Słowenią. Czy uda im się zakończyć turniej w top 3, gwarantującym wyjazd do Tokio? Odpowiedź w naszej relacji, która rozpocznie się około 12:00.

13:35 Polska - Słowenia

18:45 Polska - Łotwa

Relacja na żywo

Nasza relacja z turnieju w Grazu dobiegła końca. Co najważniejsze, Polacy wywalczyli kwalifikację do Tokio! Ogromne gratulacje dla naszego zespołu! Będziemy także relacjonować jego poczynania na igrzyskach. Za relację z Grazu serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne edycje Drogi do Tokio!

Koniec! 21:15 dla Łotwy! Reprezentacja tego kraju pojedzie na igrzyska. Gratulacje! Dodajmy, że na tym turnieju przegrali tylko z polskimi koszykarzami.

18:14. Łotwa trzy punkty od Tokio!

Koszykarze z Łotwy grają niesamowicie. Trafiają prawie wszystko. Jest już 12:6 po trzech minutach.

Łotysze szybko zapomnieli o porażce z Polakami. Prowadzą już 8:3 z Francją.

Już za chwilę rozpocznie się ostatni mecz na turnieju w Grazu. Wśród mężczyzn miejsce na igrzyskach wywalczyli już Holendrzy oraz co nas bardzo cieszy Polacy. O trzeci bilet do Tokio powalczą Łotysze i Francuzi.

Japonki ogrywają Hiszpanki po dogrywce 20:18 i zapewniają sobie wyjazd na igrzyska w Tokio. Przed nami ostatni mecz turnieju pomiędzy Łotwą a Francją.

Już za kilka minut rozpocznie się przedostatnie spotkanie turnieju w Austrii. Hiszpanki zmierzą się z Japonkami w spotkaniu o trzecie miejsce, które jest ostatnią przepustką na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

Holendrzy wygrywają 21:13 i zapewniają sobie awans na IO w Tokio. Francuzów czeka natomiast mecz ostatniej szansy, w którym zmierzą się z Łotwą o 21:00. Wcześniej, bo o 20:25 zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsce turnieju kobiet, w którym Hiszpanki zagrają z Japonkami.

Lepsza gra Holendrów, którzy po pięciu minutach spotkania prowadzą aż 12:7.

Teraz czeka nas drugie starcie półfinałowe, w którym zmierzą się Francuzi z Holendrami.

Świetny zespołowy występ naszej drużyny. Hicks, Zamojski oraz Pawłowski zdobyli po sześć oczek, a dwa punkty zdobył Rduch.

Polska wygrywa półfinałowe starcie z Łotwą i zapewnia sobie w ten sposób awans na igrzyska olimpijskie w Tokio!

ZROBILI TO!!!! Polska zwyciężyła 20:18!

Sześć sekund do końca, a Polska ma dwa punkty przewagi. Czas wzięty przez Łotyszy.

Kolejny punkt dla Polski i mamy 20:18!

Pawłowski zbiera piłkę i prowadzimy 19:18

Trafienie Pawłowskiego spod kosza i znowu remis! 18:18.

17:18 po trafienie Rducha.

Dobra akcja Hicksa, po której punkt zdobywa Pawłowski.

Lasmanis odpowiada zza łuku i jest 15:17.

Hicks za dwa! Mamy remis 15:15.

Zamojski trafia jeden z dwóch osobistych i jest już 13:14.

Przemysław Zamojski raz jeszcze za dwa! 12:14.

Łotysze odpowiadają skutecznymi akcjami zza łuku i zwiększają swoje prowadzenie. Przegrywamy już 10:14.

Zamojski trafia za dwa i już tylko punkt różnicy.

Miezis trafia za dwa, a po chwili rywale dokładają również trafienie spod kosza. Przegrywamy 6:9.

Zamojski faulowany przy ataku na kosz. Trafił osobisty i wyrównał stan meczu.

Kilka niecelnych rzutów z obu stron, po których punkt dla Łotwy zdobył Krumins. 5:6.

Na trafienie rywali odpowiada Hicks i znowu mamy remis.

Cóż za akcja Hicksa! Kapitalny cross-over i trafienie za dwa punkty. 3:3.

Pawłowski odpowiada rzutem za jeden punkt, przegrywamy 1:2.

Łotysze rozpoczynają mecz od celnego rzutu za dwa.

Łotysze przystąpią do meczu w składzie: Nauris Miezis (1. miejsce w indywidualnym światowym rankingu), Karlis Lasmanis (6.), Edgars Krumins (7.), Agnis Cavars (10.).

Już za kilka minut rozpocznie się półfinałowe starcie pomiędzy Polską a Łotwą. Zwycięzca tego meczu zapewni sobie awans na igrzyska, przegrany zagra w meczu ostatniej szansy ze słabszą drużyną z drugiego półfinału.

W drugim półfinale turnieju kobiet Amerykanki pokonały Hiszpanki 21:13 i również mają już kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Tokio. A już za dwadzieścia minut rozpocznie się pierwszy półfinał rozgrywek mężczyzn, w którym Polska zmierzy się z Łotwą.

Francuzki zwyciężają 15:14 i tym samym zapewniają sobie awans na igrzyska olimpijskie. Za chwilę rozpocznie się drugi półfinał pomiędzy Hiszpankami a zawodniczkami Stanów Zjednoczonych.

Już za chwilę rozpoczną się mecze półfinałowe. Najpierw Japonki zmierzą się z Francuzkami, a następnie Hiszpanki zagrają z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Zwyciężczynie tych par zapewnią sobie kwalifikacje do tegorocznych igrzysk olimpijskich.

Francuzi pokonują Brazylijczyków 21:19 i zostają ostatnią drużyną, która zapewnia sobie awans do półfinału. Teraz czeka nas godzinna przerwa, po której zmagania rozpoczną się od dwóch spotkań kobiet. Natomiast o 18:45 swój mecz półfinałowy rozpoczną Polacy.

Połowa czasu za nami, a Brazylijczycy prowadzą 15:14.

Reprezentacja Holandii zdołała utrzymać przewagę i pokonać Amerykanów 21:16. Za chwilę rozpocznie się ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy Francją a Brazylią, po którym czekać nas będzie dłuższa przerwa od gry.

Na pięć minut przed końcem meczu Holendrzy niespodziewanie prowadzą 9:6.

Hiszpanki pokonują Australijki 14:12 i meldują się w półfinale turnieju. W nim ich rywalkami będą zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych. Natomiast już za chwilę odbędą się dwa ostatnie starcia ćwierćfinałowe rozgrywek męskich. Jako pierwsi na boisko wyjdą koszykarze z Holandii i USA.

Świetny mecz w wykonaniu zawodniczek ze Stanów Zjednoczonych, które pokonały Białorusinki 21:10. Za chwilę czeka nas ostatnie starcie ćwierćfinałowe kobiet, w którym Hiszpanki zmierzą się z Australijkami.

Łotysze okazują się lepsi od Litwinów, zwyciężają 21:19 i będą rywalem Polaków w meczu o awans na igrzyska. Półfinałowe starcie rozpocznie się o 18:45. Tymczasem czeka nas krótka przerwa, a ćwierćfinały zostaną wznowione o 14:50 meczem Białorusinek z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Lepszy moment Łotyszy i to oni prowadzą 17:14 na trzy minuty przed końcem.

Połowa meczu za nami i mamy remis 10:10.

Tym samym Polska awansowała do półfinału turnieju, w którym zmierzymy się ze zwycięzcą z pary Łotwa - Litwa. Ten mecz rozpocznie się już za chwilę.

Hicks trafia po obrocie i Polska zwycięża 21:16!

Słoweńcy raz jeszcze trafiają za dwa.

Punkt Zamojskiego spod kosza i jest już 20:14!

Słoweńcy trafiają za dwa i zmniejszają stratę do 14:19. Czas dla Polski.

Co za rzut Hicksa! Money in the bank trafia z dalekiego dystansu i prowadzimy 19:12.

Łatwy punkty Rducha i mamy już 17:12.

Przemysław Zamojski znowu atakuje kosz i zdobywa ważny punkt dla Polski. 16:12.

Srebovt trafia spod kosza i jest 15:12.

Finzgar trafia za dwa, na co raz jeszcze dwójką odpowiada Zamojski! Mamy 15:11.

Na trafienie Finzgara odpowiada Zamojski i Polska prowadzi 13:9.

Srebovt raz jeszcze spod kosza, ale Słoweńcy wciąż przegrywają 8:12.

Świetna odpowiedź Zamojskiego! Kolejne trafienie za dwa i prowadzimy 12:7.

Słoweńcy przełamują się i zdobywają punkt spod kosza.

Hicks przechwytuje piłkę, a następnie trafia za dwa i prowadzimy 10:6.

Pawłowski zdobywa punkt z odchylenia i Polska prowadzi 8:6!

Rduch trafia raz jeszcze i prowadzimy 7:6!

Świetna odpowiedź Polaków! Trafiamy dwa rzuty zza łuku i przegrywamy już tylko 5:6.

Dwie kolejne dwójki Słoweńców i mamy już 1:6.

Skuteczny wjazd Zamojskiego i Polska zdobywa pierwszy punkt. 1:2.

Kavgic trafia spod kosza i przegrywamy już 0:2.

Słoweńcy rozpoczynają od celnego rzutu za jeden punkt.

Z kolei Słoweńcy wystąpią w zestawieniu: Simon Finzgar (18.), Gasper Ovnik (23.), Anze Srebovt (31.) oraz Adin Kavgic (35.).

Polacy zagrają w składzie: Szymon Rduch (64. miejsce w indywidualnym światowym rankingu FIBA 3x3), Michael Hicks (110.), Przemysław Zamojski (131.) i Paweł Pawłowski (148.).

Francuzki pokonują Węgierki po dogrywce 18:17 i w półfinale zmierzą się z Japonkami. A już za moment rozpocznie się ćwierćfinałowe starcie Polski ze Słowenią.

Japonki pokonują Szwajcarki 20:13 i są pierwszą drużyną, która awansowała do półfinału turnieju. Za chwilę rozpocznie się starcie Francuzek z reprezentacją Węgier, po którym swój mecz rozegrają Polacy.

Rozpoczyna się pierwszy mecz dnia. W ćwierćfinale turnieju kobiet reprezentantki Japonii grają przeciwko drużynie ze Szwajcarii.

Przypominamy, że kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio uzyskają trzy najlepsze drużyny dzisiejszych rozgrywek - dwójka finalistów oraz zwycięzca meczu o trzecie miejsce.

Dzień dobry! Rozpoczynamy naszą relację z ostatniego dnia turnieju kwalifikacyjnego w koszykówce 3x3, który odbywa się w austriackim Graz! Na początek czekają nas starcia ćwierćfinałowe, a mecz Polaków przeciwko Słowenii zaplanowany jest na 13:35. Wcześniej, bo o 12:45 rozpocznie się pierwsze spotkanie dnia - Japonki zmierzą się ze Szwajcarkami.

Polacy swój mecz rozpoczną o godzinie 13:35, ale na naszą relację zapraszamy już od 12:00.