Siatkówka - VNL mężczyzn: Polska vs Serbia [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 29.05.2021, 18:25

Podopieczni Vitala Heynena świetnie rozpoczęli siatkarską Ligę Narodów, pokonując na inaugurację reprezentację Włoch 3:0. Drugim rywalem Polaków we włoskim Rimini będą Serbowie, czyli aktualni mistrzowie Europy. Zarówno nasi zawodnicy, jak i bałkańscy siatkarze wielokrotnie prezentowali najwyższy poziom siatkówki, więc możemy spodziewać się dobrego widowiska. Początek naszej relacji na żywo z tego spotkania już o 16:00, zapraszamy!

Polska - Serbia 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:15)

Relacja na żywo

Dziękujemy za dzisiejszą relację i zapraszamy na jutrzejszy mecz ze Słowenią, który odbędzie się o 19:30.

Podsumowując to spotkanie na pewno trzeba zwrócić uwagę na siłę serwisu Polaków, szczególnie Wilfredo Leona. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników, ale niestety pojawiło się też sporo błędów własnych. Jednak jest to kwestia ogrania, a przecież to było dopiero drugie spotkanie.

25:15 Drazen Luburić jeszcze przedłuża to spotkanie, ale Kamil Semeniuk pewnie kończy z lewej strony!

24:14 Wilfredo Leon nie zwalnia ręki w ataku, a wchodzący zadaniowo Śliwka notuje asa serwisowego. Piłka meczowa dla Polski!

22:14 Norber Huber nie pierwszy raz w tym meczu popisuje się atakiem na środku.

21:14 Serbia notuje teraz lepszy moment gry, ale ogromna strata do Polaków wydaje się nie do odrobienia.

21:13 Zarówno Kurek, jak i Kovac psują swoje zagrywki

20:12 Kamil Semeniuk zatrzymuje serię Serba.

19:12 Atakujący reprezentacji Serbii notuje kolejnego asa i o czas prosi trener naszej drużyny.

19:11 Ależ seria Luburicia! Najpierw as, a potem mocny atak.

19:9 Luburić stara się jeszcze poprawić wynik swojej drużyny.

19:8 Piękne ataki w wykonaniu naszych obu środkowych.

17:8 I Leon kontynuuje serię zepsutych zagrywek.

17:7 Oba zespoły teraz wymieniają się błędami na zagrywce.

16:6 Kuba Kochanowski i 10 punktów przewagi Polski na drugiej przerwie technicznej.

15:6 Nie tylko Leon serwuje dziś asy, bo Drzyzga też zaskakuje rywali zagrywką.

14:6 Błąd techniczny Serbów powiększa przewagę Polaków.

13:6 Nie próżnuje również nasz środek i Kochanowski popisuje się krótką.

12:6 Przebił się atakiem też Marko Ivović.

12:5 Kolejny błąd na zagrywce po stronie Serbów.

11:5 Udanie ze środka atakuje też Krsmanović.

11:4 W szeregach Serbii na boisku pojawia się Luburić i zdobywa punkt atakiem.

11:3 Błąd w serwisie popełniał też Davide Kovac.

10:3 Myli się teraz Kurek na zagrywce.

10:2 Bartosz Kurek atakuje po prostej, zdobywając kolejne "oczko".

9:2 Podrascanin przerywa niemoc Serbów.

9:1 Leon męczy Serbów zarówno zagrywką, jak i atakiem.

8:1 Bartosz Kurek popisuje się w ofensywie i na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzą z siedmiopunktową przewagą! Pogrom w wykonaniu "Biało-Czerwonych".

7:1 - Długa akcja zakończona potrójnym blokiem naszego zespołu.

6:1 Przyjmujący teraz serwuje w aut, ale niesamowitą serię odnotowaliśmy przy jego zagrywce. Wielkie brawa!

6:0 Wilfredo kolejny raz serwuje asa!

5:0 Kolejne uderzenie Serbów zablokowane przez Polaków!

4:0 Teraz Kamil Semeniuk blokuje atak Atasijevicia. Świetne rozpoczęcie "Biało-Czerwonych" i czas dla trenera Kovaca.

3:0 To jest niewyobrażalne! Trzy asy z rzędu Wilfredo Leona!

2:0 Leon po raz kolejny!

1:0 Mocne rozpoczęcie seta w wykonaniu Wilfredo Leona! Kolejny as serwisowy przyjmującego.

POCZĄTEK 4. SETA

21:25 Marko Ivović udanym atakiem zakończył tę odsłonę. Tym samym Serbia zachowuje szanse na wygraną w tym meczu.

21:24 Myli się teraz serbski atakujący, co przedłuża szanse Polaków na zwycięstwo w tej partii.

20:24 Semeniuk trafia swoim atakiem w bardzo ważnym momencie.

19:24 Kolejny as Atanasijevicia daje Serbii piłkę setową.

19:23 Bombarduje nas serwisem Atanasijević i o czas prosi Heynen.

19:22 Prosta pomyłka Bartosza Kurka, za dużo błędów własnych Polacy popełniają w tej partii.

19:21 Na szczęście mylą się też Serbowie, a dokładniej Perić na zagrywce.

18:21 Kochanowski w ważnym momencie atakuje w siatkę, drobne błędy oddalają Polaków od zwycięstwa.

18:20 Atanasijević nie daje się zatrzymać na prawym skrzydle i Serbia znów odskakuje.

Kolejna przerwa dla Serbii.

18:19 Po czasie Wilfredo Leon serwuje w aut, ale wideoweryfikacja pokazuje, że przyjmujący zmieścił się w boisku. Ważny punkt dla polskiej ekipy.

Przerwa na prośbę trenera Kovaca.

17:19 Leon teraz szczęśliwie wykorzystuje sytuacyjną piłkę.

16:19 Marko Ivović popisuje się teraz asem.

16:18 Atanasijević powiększa przewagę Serbów i Heynen prosi o przerwę.

16:17 Bartek Kurek niestety dotyka siatki podczas ataku.

16:16 Po przerwie Krsmanović wygrywa akcję jeden na jeden z Kochanowskim.

16:15 Nie myli się jednak Kurek w ofensywie, dając kolejny punkt Polakom.

15:15 Atak Ivovicia na wagę remisu, a set wchodzi w decydującą fazę.

15:14 Była seria asów, a teraz jest seria błędów. Tym razem serwis psuje Huber.

15:13 Semeniuk przestrzela swoją zagrywkę, ale Leon w ataku radzi sobie świetnie.

14:12 Najpierw serbski blok zatrzymuje nasz atak, ale po chwili udanie uderza Bartosz Kurek.

13:11 Podrasacanin znów szaleje na środku, ale Atanasijević posyła swój serwis w aut.

12:10 Kochanowski punktuje bezpośrednio z zagrywki i Polacy odskakują na dwa "oczka".

11:10 Świetny blok w wykonaniu Norberta Hubera, dziś nasi środkowi spisują się bardzo dobrze.

10:10 Teraz błąd w elemencie zagrywki notuje Krsmanović.

9:10 Kontrolowana akcja przez Atanasijevicia, który świetnie atakuje.

9:9 Kolejna krótka w tym spotkaniu w wykonaniu Kochanowskiego.

8:9 Drzyzga niestety psuje swój serwis.

8:8 Po przerwie świetnie na lewym ataku działa Semeniuk.

7:8 Atak Ivovicia powoduje, że to Serbowie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

7:7 Następna zagrywka jednak nieudana w wykonaniu naszego środkowego.

7:6 Asem serwisowym popisuje się kolejny z naszych zawodników - Norbert Huber.

6:6 Wilfredo Leon dziś nie tylko świetnie zagrywa, ale też fenomenalnie atakuje.

5:6 Tym razem atakujący reprezentacji Serbii przebija się na polską stronę siatki.

5:5 Atak Atanasijevicia zablokowany przez pojedynczy blok Kamila Semeniuka.

4:5 Jeszcze raz Marko Podrascanin, bardzo dobry mecz serbskiego środkowego.

4:4 Wilfredo Leon przedziera się przez serbski blok.

3:4 Podrasacanin po raz kolejny zaskakuje na środku.

3:3 Teraz natomiast pięknym atakiem popisuje się Kurek.

2:3 Podrascanin świetnie atakuje z krótkiej.

2:2 Niestety przy kolejnej zagrywce nasz przyjmujący popełnia błąd.

2:1 Wilfredo wciąż szaleje na zagrywce, notując następnego już ósmego asa.

1:1 Środkowy szybko rehabilituje się tym razem trafiając w boisko.

0:1 Autowy atak Kochanowskiego rozpoczyna trzecią odsłonę.

POCZĄTEK 3. SETA

25:19 Przyjęcie w punkt i pewny atak Leona kończy kolejną partię!

24:19 Pavle Perić wciska piłkę na stronę Polaków. Vital Heynen jeszcze sprawdzał przejście linii trzeciego metra, ale nie ma zmiany decyzji.

24:18 Nikola Jovović psuje serwis i daje Polakom piłkę setową.

23:18 Serbowie jeszcze walczą i Ivović udanie atakuje.

23:17 Bartosz Kurek przybliża Polaków do zwycięstwa.

22:17 Teraz serbski środkowy notuje asa serwisowego.

22:16 Podrascanin udanie wykorzystuje kontrę.

22:15 Semeniuk nie przebija się atakiem, ale za to zatrzymuje uderzenie Ivovicia.

21:15 Pavle Perić mieści swój lewy atak w boisku.

21:14 Dobre dogranie Drzyzgi do Kochanowskiego, który wykorzystuje krótką.

20:14 Wreszcie Serbom udało się przebić atakiem.

20:13 Po czasie Wilfredo nie trafia w boisko, ale i tak zrobił swoje.

Nic dziwnego, że o przerwę poprosił serbski trener.

20:12 Coś nieprawdopodobnego! Kolejny as Leona i już osiem punktów przewagi!

19:12 Ależ bomby dziś w serwisie posyła Leon!

18:12 Kolejny popis w bloku prezentuje duet Kochanowski-Semeniuk.

17:12 Zagrywki Leona dziś są nie do obronienia!

16:12 Świetny moment gry Kuby Kochanowskiego! Kolejny dobry atak, a po chwili szczelny blok w duecie z Semeniukiem. Na przerwę techniczną "Biało-Czerwoni" ponownie schodzą ze sporą przewagą.

14:12 W naszej ekipie uruchomiony na środku zostaje Kochanowski, ale szybko odpowiada mu Atanasijević.

13:11 Zagrywkę jednak psuje też Jovović, ale Ivović nadrabia to w ofensywie.

12:10 Niestety przyjmujący teraz serwuje w aut.

12:9 Na kłopoty Kamil Semeniuk, który kończy atak z lewej flanki.

11:9 Teraz w ataku popisuje się Atanasijević, Serbia wraca do gry.

11:8 Błąd w ataku popełnia Huber i nasza przewaga stopniała do trzech "oczek".

11:7 Kolejny punkt Ivovicia i przyjmujący ciągnie swój zespół do odrabiania strat.

11:6 Marko Ivović notuje dobrą akcję, omijając polski blok.

11:5 Kujundzić nie radzi sobie w elemencie zagrywki.

10:5 Podrascanin przełamuje niemoc w ofensywie swojej ekipy.

10:4 Świetny mecz rozgrywa dziś Kamil Semeniuk, który po raz kolejny udanie atakuje z lewej flanki.

9:4 Tym razem Leon trafia w siatkę, ale przewaga Polaków wciąż jest spora.

9:3 Kolejna świetna zagrywka w wykonaniu Wilfredo Leona!

8:3 Po czasie atakiem popisuje się Semeniuk, który kończą długą i ciężką akcję. Wysokie prowadzenie Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

7:3 Kolejny błąd ataku po stronie bałkańskich rywali i czas dla trenera Kovaca.

6:3 Serwis za to świetnie działa po stronie Polaków, bo serbscy zawodnicy nie radzą sobie z zagrywką Leona.

5:3 Teraz jednak Krsmanović myli się na zagrywce.

4:3 Serbia budzi się do życia. Najpierw atakiem popisuje się Kujundzić, a po chwili blok uruchamia Podrascanin.

4:1 Fabian Drzyzga niestety myli się na zagrywce, co przerywa piękną serię Polaków.

4:0 Pogubili się trochę Serbowie i Krsmanović atakuje w aut.

3:0 Świetna gra blok-obrona po polskiej stronie zostaje zwieńczona atakiem Wilfredo Leona.

2:0 Teraz świetnie plasuje piłkę Wilfredo Leon.

1:0 Bartosz Kurek wykorzystuje przechodzącą piłkę i zdobywa pierwszy punkt dla Polski w tym secie.

POCZĄTEK 2. SETA

26:24 Kończy tę partię Wilfredo Leon i wyrównany set pada łupem Polaków!

25:24 A teraz Kochanowski blokuje atak rywali i to Polacy mają setową!

24:24 Polacy jednak nie zamierzają łatwo oddać tego seta i Kuba Kochanowski odpowiada serbskiemu środkowemu.

23:24 Krsmanović zdobywa dla swojego zespołu piłkę setową, atakując ze środka.

Serbski trener bierze przerwę dla swojej drużyny.

23:23 Fabian Drzyzga uruchamia Norberta Hubera na środku, a on wykorzystuje przesuniętą krótką.

22:23 Niestety Semeniuk "oddaje" rywalom punkt zagrywką.

22:22 Dobra akcja w wykonaniu polskich siatkarzy. Świetna gra w obronie przełożyła się na mocny atak Wilfredo Leona.

21:22 Blisko byli Polacy objęcia prowadzenia, ale Kamil Semeniuk nie trafia swoim atakiem.

21:21 Gra cały czas toczy się punkt za punkt, bo swoją siłę w ofensywie wykorzystuje Kurek.

20:21 Ważny punkt zdobywa atakiem z przechodzącej Marko Podrascanin. Przerwa na żądanie Vitala Heynena.

20:20 Niestety na zagrywce myli się Kuba Kochanowski i zapowiada się zacięta końcówka.

20:19 Świetnie ogląda się dzisiejsze widowisko, a Kamil Semeniuk zatrzymuje serbski atak.

19:19 Długa akcję za trzecim razem kończy wreszcie Kamil Semeniuk.

18:19 Pavle Perić precyzyjnie mieści swój atak pomiędzy blokiem Polaków.

18:18 Jovović popisał się teraz w obronie, a Atanasijević zakończył akcję atakiem.

18:17 Trudna akcja reprezentacji Serbii zakończona punktem dla Polski.

17:17 Błąd na zagrywce popełnia Marko Ivović.

16:17 Zagrywka Drzyzgi odrzuca Serbów od siatki, ale Wilfredo Leon nie wykorzystuje kontry, atakując w aut.

16:16 Kolejny mocny atak w wykonaniu Bartosza Kurka.

15:16 Młody środkowy niestety teraz nie trafił swoją zagrywką.

15:15 Norbert Huber zaskakuje rywali atakiem z krótkiej.

14:15 Atanasijević z łatwością omija pojedynczy blok Polaków.

14:14 Semeniuk dzisiaj działa nie tylko w ataku, ale również i w bloku.

13:14 Niesamowicie wyrównanie prezentuje się ten set, a Marko Ivović wciska piłkę na polską stronę boiska.

13:13 Kamil Semeniuk znów popisuje się w ofensywie, atakując po bloku.

12:13 Perić zaatakował w aut ale challange potwierdził atak po bloku.

12:12 Teraz nasz przyjmujący niestety dotknął siatki.

12:11 Świetnie przyjął serwis Serbów Kamil Semeniuk i także on mocno zaatakował z lewego skrzydła.

11:11 Teraz dobrze w ataku radzi sobie Ivović i Serbia doprowadza do remisu.

11:10 Po przerwie Petar Krsmanović popisuje się atakiem z krótkiej.

Czas dla trenera Slobodana Kovaca.

11:9 Było sporo błędów na zagrywce po naszej stronie, ale teraz Wilfredo Leon popisuje się dwoma asami serwisowymi. Rozkręcają się nasi zawodnicy.

9:9 Bartosz Kurek bombarduje serbski zespół z prawego ataku.

8:9 Kolejny błąd serwisowy po polskiej stronie.

8:8 Atanasijević nie trafia swoim atakiem w boisko i mamy remis.

7:8 Po przerwie znów w ofensywie popisuje się Wilfredo Leon.

6:8 Nareszcie atakiem przebija się Wilfredo Leon, ale Marko Ivović omija potrójny blok.

5:7 Parada zepsutych zagrywek tym razem w wykonaniu Podrascanina.

4:7 Kolejny błąd Polaków, tym razem Huber atakuje w aut i powiększa się przewaga Serbów.

4:6 Semeniuk też myli się na serwisie.

4:5 Bartosz Kurek psuje swoją pierwszą zagrywkę, ale wtóruje mu Pavle Perić.

3:4 Dobrze zadziałało przyjęcie naszej drużyny i Norbert Huber udanie atakuje ze środka.

2:4 Serbia najpierw broni atak Kamila Semeniuka, a potem Perić pewnie wykorzystuje kontrę.

2:3 Niestety Bartosz Kurek nieudanie kiwa i to Serbowie zdobywają kolejne "oczko".

2:2 Odrzuceni Serbowie od siatki po zagrywce Leona, ale Atanasijević kończy atak z prawej strony. Pierwszy punkt jednak zdobywa Kamil Semeniuk, który debiutuje na tak dużej imprezie.

1:1 Szczelny blok Serbów zatrzymuje Wilfredo Leona, ale chwilę potem Marko Ivović psuje zagrywkę.

SKŁADY: Polska: Semeniuk, Drzyzga, Kurek, Huber, Kochanowski, Leon, Zatorski (L) Serbia: Podrascanin, Atanasijević, Krsmanović, Jovović, Ivović, Perić, Peković (L)

Drobne opóźnienia jednak siatkarze meldują się już na boisku.

Już za kilka minut początek spotkania!

Po wczorajszym pewnym triumfie polskich siatkarzy przyszedł czas na mecz z reprezentacją Serbii. Można spodziewać się, że dzisiejsze spotkanie będzie większym wyzwaniem dla "Biało-Czerwonych" niż stracie z rezerwowym składem Włochów, jednak nasi zawodnicy z pewnością będą chcieli zapisać na swoim koncie kolejny triumf i pokazać, że są najlepszą drużyną na świecie. Początek naszej relacji już o 16:00!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.