Fortuna 1 Liga: Miedź przekonująco pokonuje ŁKS

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.05.2021, 14:54

Miedź Legnica rozbiła na własnym stadionie ŁKS Łódź 3:0. Bramki dla gospodarzy strzelali Mehdi Lehaire, Patryk Makuch i Krzysztof Drzazga.

Pierwsze pół godziny w Legnicy obfitowało w emocje. Początkowo przewagę miała Miedź. Gracze gospodarzy wysoko podchodzili przy rozegraniu ŁKS-u, starając się wymusić na nich błąd. Aktywny był Krzysztof Drzazga, który raz główkował w poprzeczkę, a kilka minut później  efektownie strzelając z woleja, zmusił do interwencji Pawła Lenarcika. Kolejne fragmenty to dominacja podpiecznych Ireneusza Mamrota. Do przerwy nie padły, jednak żadne gole.

Drugą część meczu świetnie zaczęli gospodarze. Błąd Jana Sobocińskiego wykorzystał Mehdi Lehaire. Problemy ŁKS-u pogłębiły się w 68. minucie. "Wejście smoka" zaliczył Patryk Makuch, który dziubnął piłkę tuż obok wychodzącego golkipera. Dziesięć minut później w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił Dani Pinillos. Zmiany u gości nie przyniosły oczekiwanych efektów i nadal nie potrafili zagrozić bramce rywali. W końcówce wynik spotkania ustalił Drzazga. Miedź dzięki zwycięstwu zrównała się punktowo z Górnikiem Łęczna.

Miedź Legnica - ŁKS Łódź 3:0 (0:0)

Bramki: 49' Lehaire, 68' Makuch, 90' Drzazga

Miedź: Lenarcik - Zieliński, Mijusković, Hoogenhout, Pinillos - Tupaj, Matuszek, Garuch, Lehaire (71' Roman), Drzazga (90' Śliwa) - Bednarski (67' Makuch)

ŁKS: Arndt - Wolski (63' Dankowski), Sobociński, Moros, Klimczak (81' Marciniak) - Rozwandowicz (81' Sajdak), Pirulo, Rygaard (81' Nawotka), Dominguez (73' Sekulski), Trąbka - Ricardinho

Żółta kartka: 51' Ricardinho

Sędzia: Szymon Krasny