Lekkoatletyka: znakomity pierwszy dzień rywalizacji wieloboistek w wykonaniu Sułek

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 29.05.2021, 18:30

Świetny dzień polskich wieloboistów podczas pierwszego dnia zawodów w austriackim Goetiz. Adrianna Sułek poprawiając rekordy życiowe w kilku konkurencjach, przybliża się, ku uzyskaniu minimum na igrzyska w Tokio oraz rekordu życiowego. W rywalizacji panów Paweł Wiesiołek, czyli brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy z Torunia po pierwszym dniu zajmuje dobrą 10 lokatę z szansami na rekord życiowy oraz poprawę sytuacji w rankingu.

Adrianna Sułek rozpoczęła rywalizację od biegu na 100 metrów przez płotki. Wystartowała w drugim biegu, który zwyciężyła z czasem 13.57 sekundy. Poprawiła tym samym swój dotychczasowy rekord życiowy o 0.03 sekundy. Za ten start wywalczyła 1040 punktów. Następnie zawody przeniosły się na skocznię wzwyż. Tam Ada zwyciężyła rywalizację w tej konkurencji. Poprawiając rekord życiowy, skoczyła 1.86 metra. Tym samym powiększyła swój dorobek o 1054 punkty. Na tym etapie Sułek była liderką zawodów. Kolejną konkurencją było pchnięcie kulą, czyli kula u nogi Adrianny. W najlepszej próbie pchnęła 12.82 metra, czyli rekord tego sezonu. W biegu na 200 metrów wystartowała w czwartym biegu. Zajęła trzecią pozycję, lecz czas 23.96 sekundy to jej nowy rekord życiowy poprawiony o blisko 0.4 sekundy. Na koniec dnia Polka zajmuje piątą lokatę z dorobkiem 3795 punktów. Polka świetnym startem przybliża się ku minimum na igrzyska w Tokio. Prowadzi po pierwszym dniu Annie Kunz z dorobkiem 3897 punktów. Przypomnijmy, że minimum w siedmioboju wynosi 6420 punktów.

W rywalizacji mężczyzn wystartował Paweł Wiesiołek. W swoim biegu zajął drugą lokatę z czasem 10.74 sekundy. Następnie w skoku w dal uzyskał 7.38 metra, czyli 905 punktów. Najlepiej zaprezentował się Kanadyjczyk Damian Warner. Wynikiem 8.28 pobił rekord wieloboju oraz zdobył kwalifikację olimpijską w skoku w dal. W pchnięciu kulą Wiesiołek pchnął 14.46 metra. W skoku wzwyż Paweł lekko poniżej oczekiwań, gdyż zaliczył tylko 1.97 metra, a stać było Polaka na rezultat powyżej 2 metrów. Ostatnią konkurencją dnia był bieg na 400 metrów. Paweł wystartował w trzecim biegu. W swojej serii zajął drugie miejsce z czasem 49.47 sekundy, co jest nowym rekordem sezonu Polaka. Po pierwszym dniu prowadzi Damian Warner z 4743 punktami. Wiesiołek aktualnie zajmuje 10 lokatę (4194 punkty).

W niedzielę ostatni dzień rywalizacji z finalnymi wynikami w wieloboju kobiet i mężczyzn.