Strzelectwo - ME: znów bez polskich finałów

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 29.05.2021, 20:11

Sobota nie przyniosła dobrych występów reprezentantów Polski na strzeleckich mistrzostwach Europy rozgrywanych w Osijeku. Blisko finału był w trzech postawach Tomasz Bartnik.

Najbardziej interesowała nas konkurencja karabinu w trzech postawach. Liczyliśmy na dobry występ, to znaczy co najmniej awans do finału, Tomasza Bartnika. Niestety nasz mistrz świata nieco zawiódł. Polak kręcił się w okolicy czołowych miejsc, ale były to lokaty na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki. Bardzo dobrze poszło mu w leżaku, gdzie zdobył 399 punktów, ale na klęcząco i stojąco było gorzej. Ostatecznie 11. miejsce (1176 punktów) oznaczało brak możliwości walki o medale. Maciej Kowalewicz był dopiero 52., a Rafał Łukaszyk 60. W pasjonującym finale triumfował Norweg Jon Hegg.

W tej samej konkurencji rozegrano finały drużynowe juniorek. Polki w składzie Julia Piotrowska, Julia Mikołowska, Kamila Stepaniak we wczorajszych eliminacjach były ósme. W finale Włoszki pokonały Szwajcarki, brąz dla Czech po pokonaniu Serbii. W finale mikstów w pistolecie szybkostrzelnym walczyły dwie ekipy rosyjskie, jedyne, które zgłosiły się do konkurencji.

Rozegrano dziś także finały drużynowe w skeecie. Przypomnijmy, że Polki, Alaksandra Jarmolińska, Natalia Szamrej i Agnieszka Sieracka w kwalifikacjach były ósme. W finale Niemki po zaciętej walce pokonały minimalnie Włoszki, a meczu o brąz Rosjanki pokonały Czeszki. W turnieju męski Polaków nie było. O złoto walczyli Rosjanie i Cypryjczycy, o brąz Włosi i Czesi. Po złoto ostatecznie sięgnęli wyspiarze., na najniższym stopniu stanęli zdobywcy największej liczby medali w konkurencjach rzutkowych z Półwyspu Apenińskiego.