Badminton - Austrian Open: ćwierćfinał Kwaśnik i Marczak

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 29.05.2021, 20:32

Dominika Kwaśniak i Kornelia Marczak dotarły do ćwierćfinału badmintonowego Austrian Open.Trzy pozostałe polskie pary po długiej walce przegrały swoje mecze w II rundzie.

Wczoraj dwukrotnie polskie pary wygrywały z rywalami z Malezji. Dziś niestety role się odwróciły. Dwukrotnie nasze duety grały z Malezyjczykami, dwukrotnie przegrywały, choć trzeba przyznać, że do wygranej w obu przypadkach nie zabrakło wiele. Paweł Śmiłowski i Wiktoria Adamek z Beh Chun Meng i Cheng Su Hui przegrali dosłownie o włos. Pierwszego seta co prawda na swoją korzyść rozstrzygnęli rywale, ale potem nasza para zagrała koncertowo, najpierw wyrównując stan meczu, a potem w deciderze długo prowadząc. Jednak końcówka należała do Malezyjczyków, którzy wygrali ostatecznie 21:19.

Także na starciu z parą z Malezji zakończyły rywalizację w Austrian Open Kornelia Marczak i Dominika Kwaśnik. Wcześniej jednak Polki po znakomitym meczu pokonały Dunki Susan Ekelund i Elisę Melgaard. Szczególnie w drugim i trzecim secie gra Polek mogła się podobać, para ta ma naprawdę spory potencjał i dobrze prowadzona może zamieszać w europejskiej czołówce. To samo można powiedzieć po starciu ćwierćfinałowym, przegranym z Anną Cheong i Yap Cheng Wen w dwóch setach. Ten mecz nie wyszedł Polkom nadzwyczajnie, ale wszyscy wiemy jak trudno gra się z rywalami azjatyckimi, nawet tymi z drugiej linii.

Bliscy ćwierćfinały byli też Maciej Matusz i Wiktor Trecki, kolejna para, z którą wiążemy nadzieje. Polacy stoczyli zażarty, trzysetowy bój z Andriją Doderem i Mihajlo Tomicem ze Serbii. Do zwycięstwa zabrakło młodej polskiej parze bardzo niewiele, rzec można łutu szczęścia, zwłaszcza w deciderze przegranym do 19. Matusz w podobnym stylu pożegnał się z turniejem w mikście, w którym grał z Kornelią Marczak. Minimalnie lepsi od naszej pary okazali się tym razem Belgowie Jona van Nieuwkerke i Lise Jaques. Szkoda tych dwóch przegranych, bo przy odrobinie precyzji obie porażki mogły być wygranymi.

Wyniki Polaków

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.