PBC on Showtime: Nonito Donaire znokautował Nordine'a Oubaaliego

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 30.05.2021, 06:11

Nordine Oubaali (17-1, 14 KO) przegrał z legendarnym Nonito Donairem (41-6, 27 KO) przez nokaut w 4. rundzie w walce wieczoru podczas gali w Carson. Świetny Francuz nie poradził sobie z doświadczeniem i wielką klasą swojego przeciwnika, tracąc tym samym pas mistrzowski WBC w wadze koguciej.

Pierwsze dwie rundy były dość spokojne i wyrównane. Oubaali nieznacznie wyprzedzał Donaire'a, lecz nie był w stanie wyprowadzić żadnego mocniejszego uderzenia. "Filipiński Błysk" jakby sprawdzał możliwości, bowiem próbował swoich akcji i w dystansie i w półdystansie. Widać tez było, iż szczególnie nastawiał się na ulokowanie swojego firmowego lewego sierpowego. Było to o tyle możliwe, iż prawa ręka Francuza była bardzo opuszczona. Trudno jednak było przewidzieć, iż Donaire wykorzysta tę lukę tak szybko i tak zdecydowanie. W połowie 3. rundy trafił bowiem mocnym lewym i rzucił rywala na deski. Ten wstał i kontynuował walkę, lecz równo z ostatnim gongiem przyjął potężne uderzenie, które odebrało mu świadomość. Sędzia Jack Reiss postanowił jednak dać Oubaaliemu minutę odpoczynku i nie przerwał walki. Na nic się to zdało. Ranny Francuz przyjął jedynie kolejne mocne uderzenia w kolejnej odsłonie i musiał w końcu zostać poddany.

Wygrana z Nordinem Oubaalim pozwoliła Nonito Donaire'owi na zdobycie pasa WBC w wadze koguciej. Jest to dziewiąty pas mistrzowski, który zawisł na biodrach "Filipińskiego Błysku" w zawodowej karierze.

Podczas gali w Carson cenne zwycięstwa odnieśli też Subriel Matias (17-1, 17 KO) i Gary Antuanne Russell (14-0, 14 KO). Matias po świetnym i twardym boju przełamał Kazacha Batyrżana Jukembajewa (18-1, 14 KO) w 8. rundzie i zapewnił sobie prawo walki o pas IBF w wadze super lekkiej z Joshem Taylorem. 29-letni Portorykańczyk znów pokazał się z bardzo dobrej strony, wykorzystywał swoje niesamowite warunki fizyczne, a błyskotliwe ciosy Kazacha przyjmował bez mrugnięcia okiem. Russell z kolei zupełnie zdominował solidnego Jovaniego Santiago (14-2-1, 10 KO) i udowodnił, iż może stać się liczącą postacią w świecie boksu zawodowego. Być może w kolejnej walce zmierzy się z Adrienem Bronerem, któremu do wygranej z Santiago potrzebna była pomoc sędziów punktowych.

Wyniki gali PBC on Showtime w Carson:

Walka wieczoru:

Nordine Oubaali (17-1, 14 KO) przegrał z Nonito Donairem (41-6, 27 KO) przez TKO w 4. rundzie

Karta główna:

Subriel Matias (17-1, 17 KO) pokonał Batyrżana Jukembajewa (18-1, 14 KO) przez RTD po zakończeniu 8. rundy

Gary Antuanne Russell (14-0, 14 KO) pokonał Jovaniego Santiago (14-2-1, 10 KO) przez RTD po zakończeniu 6. rundy

Pozostałe walki:

Luis David Salazar (15-1, 3 KO) przegrał z Kevinem Johnsonem (9-2, 5 KO) przez KO w 8. rundzie

Alejandro Santiago Barrios (24-2-5, 13 KO) pokonał Juana Gabriela Medinę (12-7, 11 KO) przez KO w 2. rundzie

Atif Oberlton (2-0, 2 KO) pokonał Larry'ego Pryora (14-24, 8 KO) przez KO w 3. rundzie

Rey Diaz (5-0, 2 KO) pokonał Sergio Antonio Gonzaleza (3-5, 2 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów 38:37, 38:37, 38:37