PGNiG Superliga Kobiet: KPR Gminy Kobierzyce ze srebrnym medalem

• Data publikacji: 30.05.2021, 19:30

Zakończył się sezon w PGNiG Superlidze Kobiet. Już wcześniej mistrzostwo Polski zapewniły sobie szczypiornistki MKS-u Zagłębie Lubin. Dopiero w ostatniej, 28. kolejce wyjaśniła się kwestia srebrnego medalu. Zdobył go zespół KRP Gminy Kobierzyce.

Przed ostatnią serią gier drugie miejsce w tabeli zajmował MKS Perła Lublin, ale miał tyle samo punktów, co KPR Gminy Kobierzyce. Zespół z Lublina do srebrnego medalu potrzebował zwycięstwa na koniec rozgrywek. Obrończynie tytułu czekało najtrudniejsze z możliwych zadań, gdyż podejmowały MKS Zagłębie Lubin, czyli nowe mistrzynie kraju. W pierwszej połowie gra była wyrównana, a zespół z Lubina prowadził 12:11. Po zmianie stron Zagłębie zdobyło cztery bramki z rzędu. Druga połowa była świetna w wykonaniu ekipy gości, która wygrała aż 30:20. Tym samym Zagłębie Lubin potwierdziło, że jest najlepszym zespołem w kraju w tym sezonie.

MKS Perła Lublin musiał czekać na rozstrzygnięcie spotkania rozgrywanego w Kobierzycach. KPR Gminy przez większą część meczu z Młynami Stoisław Koszalin był na nieznacznym prowadzeniu. W końcówce wygrywał 25:23. Ekipa gości jednak wyrównał. Po 60 minutach był remis 25:25. KPR przegrał po rzutach karnych, ale zdobył punkt, który dał mu historyczny sukces - srebrny medal. Na ostatnim miejscu rozgrywki zakończył Ruch Chorzów, który przegrał w Piotrkowie Trybunalskim.