Koszykówka 3x3 - turniej kwalifikacyjny IO: Polacy o krok od igrzysk!

• Data publikacji: 30.05.2021, 14:01

Polscy koszykarze wygrali 21:16 ze Słoweńcami w ćwierćfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Polski zespół jest już tylko jedno zwycięstwo od awansu do Tokio.

Polscy koszykarze na turnieju kwalifikacyjnym w Graz wygrali grupę A z bilansem 3-1. W ćwierćfinale rywalem naszej drużyny był drugi zespół grupy C - Słowenia. Zwycięzca meczu 1/4 finału był już jedną wygraną od igrzysk, a przegrany odpadał z rywalizacji.

Pierwszy punkt dla Polski po minucie meczu zdobył Przemysław Zamojski. Nasz zespół przegrywał wówczas 1:2. Słoweńcy trafili dwie dwójki, ale szybko odpowiedział zza łuku Zamojski. Po serii 7:0 Polacy wyszli na prowadzenie 8:6 i zmusili rywali do wzięcia przerwy na żądanie. Po czasie zespół ze Słowenii nadal nie mógł zdobyć punktów, a za dwa punkty trafił Michael Hicks.

Przez kolejne fragmenty meczu polski zespół utrzymywał kilka punktów przewagi. W koszykówce 3x3 nie jest to bezpieczny zapas, ale po kolejnym celnym rzucie dystansowym Hicksa, Polacy prowadzili już 19:12. Tym samym byli tylko dwa oczka od półfinału. Po akcjach Zamojskiego i Hicksa Polacy wygrali minutę przed końcem czasu 21:16. Tym samym są już w 1/2 finału i o 18:45 zmierzą się ze zwycięzcą meczu Litwa - Łotwa. W przypadku zwycięstwa nasz zespół awansuje już na igrzyska.

Polska - Słowenia 21:16