Fortuna 1 Liga: niespodzianka w Opolu. Bruk-Bet nadal bez awansu do Ekstraklasy
biuro prasowe Termalica Bruk-Bet Nieciecza

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 30.05.2021, 14:53

Odra Opole pokonała na własnym stadionie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0. Jedyną bramkę zdobył w dziewiątej minucie Kacper Tabiś. Porażka oznacza, że goście nie są nadal pewni gry w przyszłym sezonie rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Lepiej mecz zaczęli gospodarze, którzy po trafieniu Kacpra Tabisia. Po straconej bramce niecieczanie dominowali na boisku. Ich posiadanie piłki oscylowało w granicach 70%. Najlepsze okazje na doprowadzenie do wyrównania mieli Wiktor Biedrzycki, Adam Radwański i Piotr Wlazło. Stoper "Słoni" z bliskiej odległości posłał piłkę nad bramką. W pozostałych dwóch sytuacjach górą wychodził Błażej Sapielak, który do przerwy pozostał niepokonany.

W drugiej połowie dalej to Termalica miała przewagę. Lider tabeli miał, jednak duże problemy ze sforsowaniem defensywy Odry. Gospodarze byli dobrze zorganizowani w grze obronnej, nie pozostawiając dużych przestrzeni rywalom. Pierwszą groźniejszą szansę na zdobycie wyrównującej bramki miał Samuel Stefanik. Strzał Słowaka został w ostatniej chwili zablokowany przez Miłosza Trojaka i poszybował nad poprzeczką. W końcówce nastąpiło prawdziwe oblężenie w polu karnym opolan. Najpierw niepilnowany na ósmym metrze Piotr Wlazło uderzył obok słupka, a chwilę później sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował rezerwowy Dawid Kalisz. Zdobyte trzy punkty pozwoliły Odrze zrównać się dorobkiem z Górnikiem Łęczna i Miedzią Legnica.

Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 1:0 (1:0)

Bramki: 9' Tabiś

Odra: Sapielak - Tabiś, Wypych, Kostrzycki, Matuszewski - Trojak, Drewniak, Mikinić, Wróbel (61' Niziołek), Nowak (67' Winiarczyk) - Czapliński (67' Żak)

Termalica: Loska - Grzybek (80' Wasielewski), Putiwcew, Biedrzycki, Grabowski - Stefanik, Wlazło, Bonecki (46' Żyra), Radwański - Zeman (86' Kalisz), Śpiewak (70' Gergel)

Żółta kartka: 90+6' Niziołek

Sędzia: Piotr Lasyk