Siatkówka - VNL mężczyzn: Polska vs Słowenia [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 30.05.2021, 21:25

Dwa mecze bez straconego punktu i tylko jeden stracony set. Znakomicie radzą sobie do tej pory polscy siatkarze w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Narodów. Na zakończenie 1. kolejki spotkań podopieczni Vitala Heynena zmierzą się ze Słowenią. Relacja LIVE już od 19:25.

Polska - Słowenia 1:3 (22:25, 25:23, 19:25, 23:25)

Relacja na żywo

23:25 - KONIEC MECZU! Kaczmarek myli się na skrzydle w kontrze, mimo kolejnej świetnej zagrywki Bieńka. Tracimy pierwsze punkty i przegrywamy pierwszy mecz w turnieju.

23:24 Słoweńcy nie wygrali pierwszej piłki meczowej. Skończył znakomicie Bieniek i teraz on na zagrywce. Czy nas uratuje? Najpierw przerwa na żądanie trenera Giulianiego.

22:22 Blok na lewym skrzydle Łukasza Kaczmarka! Wreszcie się włączył ten element. Po chwili tak samo punkt zdobywa Bieniek i mamy remis!

19:22 Blisko trzech punktów Słoweńcy po kolejnej swojej akcji ze środka. Znakomicie dziś działa ten element.

17:20 Nie mamy ofensywnej zagrywki i to nam nie pomaga. Po naszym flocie Słoweńcy pewnie kończą swoje akcje.

16:19 Dwa punkty przewagi Słoweńców. My też niestety nie gramy dobrze, bo teraz w siatkę z zagrywki uderza Kaczmarek.

15:17 MATEUSZ BIENIEK! As serwisowy - zagrywka 114,8 km/h. Tylko dwa punkty różnicy.

13:16 Po przerwie technicznej udany atak zalicza Łukasz Kaczmarek. Czy Polacy zerwą się jeszcze i pogonią za wynikiem?

11:15 Źle, źle, źle...Michał Kubiak atakuje bez bloku w aut. Tracimy coraz więcej.

10:13 Olek Śliwka przyjął w tym meczu taktykę zagrywki lekkiej, flotowej, ale nie ma z tego zbyt wiele pożytku. Kończą pewnie Słoweńcy.

9:11 Psuje zagrywkę Łukasz Kaczmarek. Słoweńcy na dwupunktowym prowadzeniu.

8:9 Blok Bieńka ratuje nas od wyjścia na trzypunktową stratę. Świetny jest to mecz środkowego Skry. Szkoda, że nie idzie za nim reszta drużyny.

7:8 Mogli wyjść Słoweńcy na prowadzenie trzema punktami, ale przy kiwce siatki dotknął Klemen Cebulj.

6:7 Słoweńcy wychodzą na prowadzenie. Nie kończymy swoich okazji, a w jednej z kolejnych kontr Kozamernik pewnie zaatakował ze środka.

5:5 Nie pozwalają odskoczyć Polakom Słoweńcy. Stern po rękach Łomacza zdobywa punkt.

4:4 Kaczmarek w aut. Trudna piłka dla naszego atakującego. W kolejnej akcji po długiej wymianie błąd Słoweńców.

2:2 Kolejny wyrównany początek tego seta. Trzeba nam trochę iskry. Czy początkiem tego seta uda się zdobyć przewagę?

19:25 - Kaczmarek daleko w aut z zagrywki. Kończymy trzeciego seta porażką i w kolejnej partii będziemy walczyć o tie-breaka.

18:23 Dlaczego tak późno odrabiamy straty? Świetne zagrywki Bieńka utrudniają grę Słoweńcom i lekko się zbliżamy.

16:23 Świetna kontra w wykonaniu Polaków. Piłka przyspieszona do Bieńka, a ten kończy. Dobra dziś dyspozycja naszego środkowego.

15:22 Groźnie było po zderzeniu Kaczmarka i Łomacza. Przegraliśmy akcję, ale najważniejsza informacja jest taka, że żadnemu z wymienionych zawodników nic się nie stało.

15:20 Wreszcie pojawił się duch walki. Kaczmarek kończy, a w kółku po wygranej akcji pojawiło się trochę radości i iskry.

13:20 Chaos po polskiej stronie. Jesteśmy bardzo blisko przegranego seta.

12:19 Nawet zmiany zadaniowe nic nie dają. Taką miał być Fornal, ale uderzył w siatkę z zagrywki.

11:18 Wszedł na boisko Muzaj, do ataku dostał znakomitą piłkę i... zaatakował w aut.

11:16 Bardzo źle to znowu wygląda. Seria punktów z rzędu Słoweńców. My nie mamy przyjęcia, atak też leży. Znowu trzeba będzie odrabiać straty.

11:14 Było już blisko, znowu są trzy punkty. Udanie Ropret obija polski blok, a piłka leci w aut. Czas dla Heynena.

10:12 Znowu Śliwka kończy. Teraz duża część ataku spoczywa na jego barkach i to dobrze, bo widać, że kończy.

8:10 Zmniejszamy stratę do dwóch punktów. Śliwka kończy z lewego skrzydła. W ważnych momentach można na niego liczyć w tym meczu.

6:10 Podwyższają prowadzenie Słoweńcy. Znowu nie do zatrzymania jest Toncek Stern.

5:8 Trzeci raz taki wynik przy pierwszej przerwie technicznej. Zawsze ta drużyna która prowadziła wygrywała później partię. Oby nie teraz.

5:7 Znakomita akcja Słoweńców ze środka. Kończy Kozamernik i wyprowadza Słoweńców z powrotem na dwa punkty przewagi.

3:5 Mocno Słoweńcy w ataku początkiem tego seta. Znowu zaczynają obijać nasz blok i tym zdobywają punkty.

2:3 Akcja pod naszą kontrolą, sporo okazji do skończenia, ale Kaczmarek atakuje w siatkę.

2:2 Wyrównany początek seta obu zespołów.

25:23 - KOŃCZY ŚLIWKA! Trudna to była końcówka tego seta, zbliżyli się Słoweńcy, nawet objęli prowadzenie, ale później to Polacy dominowali na boisku. Mamy remis

24:23 BIENIEEEK! As serwisowy naszego środkowego. Kapitalnie ustrzelił Klemena Cebulja.

22:23 Nie mamy skutecznego ataku, naładowani Słoweńcy grają bardzo solidną siatkówkę. No i wychodzą na prowadzenie.

22:22 No i remis. Gregor Ropret po rękach Polaków - piłka wędruje w pusty fragment boiska.

22:20 Obie strony w tej akcji zrobiły duże błędy. W końcu jednak kończy ze środka Bieniek.

21:20 Robi się groźnie... Blokowany Olek Śliwka. Będziemy jeszcze szukać na challengu dotkniętej siatki, ale nic z tego raczej nie wyjdzie.

20:18 Sket bardzo dobrze na zagrywce. 107 kilometrów na godzinę, plasowana zagrywka i rywale się zbliżają.

20:16 Kończy Tine Urnaut ze skrzydła. Nadal jednak mamy trzy punkty przewagi. W kolejnej akcji Kozamernik zagrywa w siatkę.

18:15 Długa akcja, oba zespoły miały szansę na jej skończenie, ale ostatecznie robi to Michał Kubiak! Kontrolujemy tego seta.

16:14 Kontra Słoweńców. Pewnie z prawego skrzydła Toncek Stern. Nasi rywale dochodzą na dwa punkty, a o przerwę prosi Vital Heynen.

16:12 Przerwa techniczna przy bardzo dobrym wyniku dla reprezentacji Polski. Kontrolujemy tego seta. Teraz to my występujemy w roli Słoweńców z poprzedniej partii.

15:11 Śliwka w pewnym ataku bardzo dobrze to wyszło i prowadzimy czterema punktami.

13:10 < Szybka piłka na skrzydło do Kaczmarka. Znakomicie atakuje zawodnik Skry. Po chwili mamy kontrę i krótką z drugiej linii kończy Kubiak.

11:9 Karol Kłos chciał posłać bombę z zagrywki, ale trafił w siatkę.

10:8 W pewnym momencie były już cztery punkty przewagi. Obyśmy nie stracili takiego zapasu, bo zostały już tylko dwa oczka.

9:6 Olek Śliwka z lewego skrzydła - nadal trzy punkty przewagi na naszą korzyść.

8:5 W pierwszym secie to Słoweńcy prowadzili trzema oczkami, teraz my. Kolejna płynna akcja i kończy Karol Kłos ze środka.

7:4 Słoweńcy też już się mylą. Kozamernik ze środka w aut. Takie rzeczy w pierwszym secie się nie zdarzały. To dobry znak.

5:4 Płynna akcja, mało takich mamy w tym meczu, ale w ostatnim czasie coraz więcej. Śliwka kończy z lewego skrzydła.

4:3 Wreszcie wychodzimy na prowadzenie. Ładna podwójna krótka wykończona przez Michała Kubiaka.

2:2 Ładnie teraz odpowiadamy Słoweńcom. Mateusz Bieniek ze środka.

1:2 Wyrównany początek seta. Mieli kontrę Polacy, ale z sytuacyjnej piłki Kaczmarek daleko w aut.

22:25 - Niestety nie powalczymy. Pewne przyjęcie Słoweńców, powtórny atak z lewego skrzydła i w kolejnych partiach musimy odrabiać straty.

22:24 Jeszcze walczymy. Teraz na lewej stronie wreszcie zablokowany Cebulj. Przerwa dla Andrei Giulianiego. Czy jeszcze powalczymy w tym secie?

21:24 Jeszcze zostają w secie Polacy. Toncek Stern bardzo mocno z zagrywki uderza w aut.

20:23 Maciej Muzaj wchodzi na parkiet. Zadaniowa zmiana za Grzegorza Łomacza. W kolejnej akcji dużo chaosu po obu stronach, ale na szczęście to my ją wygrywamy.

18:22 Olek Śiwka kończy z lewego skrzydła, ale dopiero w kontrataku. Ta akcja powinna być skończona wcześniej. O czas prosi szkoleniowiec reprezentacji Słowenii.

16:22 Po długiej akcji znowu udany kontratak Słoweńców - Stern kończy z lewego skrzydła, my nie bronimy. Polacy coraz bliżej porażki w pierwszym secie.

15:21 Kolejna w tym secie zagrywka przyjęta przez nas na drugą stronę. Wygląda to momentami bardzo źle.

15:19 Na razie mało widoczny Łukasz Kaczmarek. Pora by się rozpędził. Teraz zdobywa punkt.

14:18 Wreszcie mamy blok! Kapitalnie Bieniek zatrzymuje Kozamernika.

12:18 Vital Heynen poprosił o drugi czas. Po nim zablokowany zostaje Michał Kubiak. Ten set wygląda już naprawdę źle.

12:16 Prosto grają Słoweńcy - nawet, gdy mamy dobrą zagrywkę, to piłka idzie na lewe skrzydło i jest atak po skosie. Przerwa techniczna w pierwszym secie.

11:15 Śliwka daleko w aut z zagrywki. Nie daliśmy na razie dużo punktów Słoweńcom za darmo, a i tak przegrywamy.

10:14 Oj, kontuzja Michała Kubiaka, ale chyba na szczęście nic poważnego. Chodzi o palec u ręki. Na razie nasz kapitan zostaje na boisku.

10:13 Powoli zbliżamy się do Słoweńców, ale teraz stało się to dzięki ich błędom. Pajenk ze środka w aut.

8:13 Dobra zagrywka Mateusza Bieńka, ale kończy pewnie atak z lewego skrzydła Toncek Stern. Dobra postawa słoweńskiego siatkarza w dzisiejszym meczu.

7:12 Oj, bardzo źle to wygląda. Michał Kubiak nie przyjmuje zagrywki tak, by piłka została na naszej stronie. Słoweńcy kończą przechodzącą piłkę, a Vital Heynen prosi o czas.

7:10 Wreszcie znakomite przyjęcie Polaków, krótka do Mateusza Bieńka, a ten pewnie kończy.

6:9 Nie możemy dojść do Słoweńców, którzy mają bardzo dobrą skuteczność w ataku podczas dzisiejszego meczu.

5:8 Przerwa techniczna, którą spowodował techniczny błąd Polaków. Tracimy trzy oczka do Słoweńców.

5:7 Kapitalni są w obronie Słoweńcy. Nie potrafiliśmy wbić się w pomarańczowe, ale piłka wreszcie trafiła na skrzydło do Kaczmarka i skończył atakujący ZAKSY.

3:6 Teraz udany atak ze skrzydła atakującego Resovii Rzeszów - Klemena Cebulja. Jest po drugiej stronie kilku zawodników, których znamy z PlusLigi.

2:4 Teraz pierwszy raz w meczu miał szansę skończył Kaczmarek, ale blokuje go Pajenk.

1:3 Lepiej na początek Słoweńcy. Teraz nie kończymy swojego ataku i rywale wygrywają kontrę.

1:1 Oba zespoły zaczynają od wygranego punktu. Moocny początek.

Kłos, Bieniek, Łomacz, Śliwka, Kubiak, Kaczmarek - Wojtaszek - taka pierwsza szóstka reprezentacji Polski. Zaczynamy mecz.

Na razie siatkarze na rozgrzewce, a dziś za nami już pięć spotkań i jeden bardzo zaskakujący wynik. Po bardzo zaciętym meczu Japonia wygrywa z Rosją 3:2. Jeśli wygramy, to obok Brazylii jako jedyni będziemy mogli się pochwalić kompletem punktów.

Dwa pierwsze spotkania przyniosły dwa inne zestawienia wyjściowych szóstek, które do boju posłał Vital Heynen. Bardzo możliwe, że dziś ta prawidłowość zostanie podtrzymana. Rywalem reprezentacja Słowenii, z którą mamy do wyrównania porachunki za Mistrzostwa Europy 2019, kiedy to rywale pokonywali nas w półfinale.