Koszykówka 3x3 - turniej kwalifikacyjny IO: awans Polaków na igrzyska!

• Data publikacji: 30.05.2021, 19:05

Polscy koszykarze w odmianie 3x3 awansowali na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W meczu o bilet olimpijski na turnieju w austriackim Graz wygrali 20:18 z Łotyszami.

Turniej kwalifikacyjny w koszykówce 3x3 wkroczył już w decydującą fazę. W półfinale Polacy zmierzyli się z Łotyszami, a zwycięzca meczu miał już zapewniony awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przegrany trafiał do rozgrywanego o 21:00 spotkania o trzecie miejsce. Polski zespół w ćwierćfinale pokonał 21:16 Słowenię, a Łotysze wygrali 21:19 z Litwinami. Tym samym na swoim koncie mieli komplet pięciu zwycięstw.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po trzech minutach było 6:6. Potem łotewski zespół zdobył trzy kolejne punkty. Polacy przerwali złą passę dwójką Przemysława Zamojskiego. Po chwili było już niestety 8:14. Podopieczni Piotra Renkiela zmniejszyli różnicę do jednego oczka po rzutach dystansowych Pawła Pawłowskiego i Zamojskiego oraz rzucie wolnym tego drugiego.

Michael Hicks wyrównał dwójką na 15:15. Na ponad minutę przed końcem był remis 18:18. Kilkanaście sekund później było już 20:18 dla naszego zespołu, który był punkt od igrzysk. Łotysze nie trafili rzutu na dogrywkę i Polacy awansowali do Tokio. Po sześć punktów zdobyli Michael Hicks, Przemysław Zamojski i Paweł Pawłowski, a dwa oczka dorzucił Szymon Rduch.

Polska - Łotwa 20:18