PGNiG Puchar Polski: szczypiorniści Vive rozgromili tarnowian i zdobyli trofeum!
Materiały biura prasowego PGNiG Superligi

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 30.05.2021, 21:35

W finałowym meczu PGNiG Pucharu Polski rozgrywanym w Kaliszu szczypiorniści Łomży Vive Kielce mierzyli się z Grupą Azoty SPR-em Tarnów. Kielczanie wygrali to spotkanie 42:20 i zdobyli pierwsze trofeum w sezonie 2020/2021. Zwycięstwo w obecnej edycji było 17. pucharowym triumfem w historii kieleckiego klubu.

Zespół z Kielc przystępował do tego starcia w roli zdecydowanego faworyta i dzięki skutecznym rzutom Szymona Sićko i Alexa Dujszebajewa objął prowadzenie 2:0. Ekipa prowadzona przez Patrika Liljestranda odpowiedziała dobrą serią, a wskutek trafienia Shiuchiego Yoshidy na tablicy wyników widniał rezultat 3:2 na ich korzyść. Mistrzowie Polski szybko odbudowali przewagę i po dynamicznej akcji Szymona Sićko prowadzili 6:3. Zespół z Tarnowa miał spore problemy ze sforsowaniem obrony rywali, przez co w 14. minucie dzięki Nicholasowi Tournatowi faworyci odskoczyli na pięć trafień (9:4). W kolejnym fragmencie podopieczni Talanta Dujszebajewa, który przez dyskwalifikację nie mógł wspierać swojego zespołu z wysokości parkietu, punktowali rywali, powiększając różnicę. W 21. minucie po bramce Arkadiusza Moryto Vive prowadziło 15:6. W 26. minucie wskutek wrzutki zakończonej skutecznym rzutem Angela Fernandeza na tablicy wyników widniał rezultat 19:6. Po pierwszej połowie kielecki zespół miał czternaście bramek przewagi (22:8).

Na początku drugiej części kielczanie konsekwentnie utrzymywali niezwykle korzystny wynik. W 39. minucie po trafieniu Nicholasa Tournata na tablicy wyników widniał rezultat 29:11 na korzyść żółto-biało-niebieskich. Dzięki efektownej wkrętce Sigvaldiego Gudjonssona kwadrans przed końcem zespół z Kielc prowadził 32:12. Później kielczanie nieco zwolnili tempo, a spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 42:20. Najlepszym zawodnikiem meczu finałowego został wybrany Szymon Sićko. Rozgrywający zapisał na swoim koncie sześć trafień. Dla Vive to był 17. triumf w Pucharze Polski w historii klubu.

Grupa Azoty SPR Tarnów - Łomża Vive Kielce 20:42 (8:22)

Grupa Azoty SPR Tarnów: Liljestrand, Ciochoń - Tokuda 4, Wajda 4, Majewski 3, Kniazeu 2, Yoshida 2, Sikora 1, Wojdan 1, Kużdeba 1, Dadej 1, Mróz 1, Mrozowicz, Pedryc, Klamrzyński.

Łomża Vive Kielce: Wolff, Kornecki - Sićko 6, Moryto 6, Kulesh 5, Fernandez 4, Tournat 4, Lijewski 3, Karalek 3, Surgiel 3, A. Dujszebajew 2, Faruk 2, Karacić 2, Kaczor 1, Gudjonsson 1, Olejniczak.