Ligue 1: Nantes przegrywa w drugim meczu barażowym, ale pozostaje w elicie!
jorono / 1029 images

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 30.05.2021, 19:57

Drugie spotkanie barażu o utrzymanie we francuskiej Ligue 1 pomiędzy Toulouse FC a FC Nantes zakończyło się zwycięstwem gości. Po trafieniu Bayo padł wynik 1:0. Pomimo remisu w dwumeczu 2:2 to „Kanarki” pozostaną w Ligue 1 dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe.

Zawodnicy „TFC” zajęli trzecią lokatę w Ligue 2 a w półfinale barażu pokonali ekipę Grenoble aż 3:0. „Kanarki” z kolei zajęły osiemnastą pozycję z dorobkiem 38 „oczek” w Ligue 1. Faworytem tej rywalizacji wydawali się goście z wyższej ligi, którzy na dodatek ostatnio znajdują się w sporo lepszej formie i zwyciężyli w pierwszej barażowej potyczce 2:1.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

W pierwszej części gry to goście z Tuluzy mieli przewagę. Nie umieli jednak przekuć tego w ani jednego gola, czy nawet groźniejszą sytuację.

Od początku drugich 45 minut obraz gry nie uległ zmianie i w rezultacie w 62. minucie ekipa Toulouse wyszła na prowadzenie. Po wrzutce Amina Adliego gola zdobył Vakoun Bayo. Po tym trafieniu goście nie poszli jednak za ciosem i mecz ten bardzo się wyrównał, a nawet to Nantes miało delikatną inicjatywę. Na domiar złego dla „TFC” od 87. minuty grali w dziesiątkę, po tym jak czerwony kartonik otrzymał Nathan Ngoumou, który został wprowadzony na plac gry zaledwie dwie minuty wcześniej. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Toulouse triumfowało 1:0.

Wynik ten spowodował, że pomimo tej porażki i remisu 2:2 w dwumeczu to FC Nantes pozostanie w Ligue 1 dzięki dwóm bramkom strzelonym na wyjeździe.

FC Nantes– Toulouse FC 0:1 (0:0)

Bramki: 62’ Bayo

Nantes: Lafont – Traore, Pallois, Castelletto, Appiah – Simon (83’ Girotto), Chirivella, Louza, Kolo – Blas, Coulibaly (65’ Coco)

Toulouse: Dupe – Gabrielsen (85’ Ngoumou), Dewaest, Diakite – Machado, Kone, Adli, Dejaegere (78’ van den Boomen), Amian – Bayo, Healey (73’ Antiste)

Żółte kartki: 5’ Appiah, 41’ Kolo, 77’ Chirivella – 53’ Bayo, 70’ Machado, 81’ Antiste

Czerwone kartki: 87’ Ngoumou

Sędzia: Benoit Bastien